Na Jarošíka budou navazovat Šmejkal se Šmardou. Prý je vidět, že Prostějov je dobrou adresou...

Na Jarošíka budou navazovat Šmejkal se Šmardou. Prý je vidět, že Prostějov je dobrou adresou...

Jiřímu Jarošíkovi už se podruhé během dvou sezon stalo, že na druholigové adrese vydržel jen chvíli. Po Ústí nad Labem něco podobného zažil také v Prostějově, který se tak musel poohlédnout po náhradě.

Moravský tým, který opustili také Petar Aleksijevič s Tomášem Hunalem, už má ale vybráno a od příštího kola ho povede Daniel Šmejkal...

"S Jiřím Jarošíkem jsme měli dohodu, že jej v případě zájmu z první ligy uvolníme. Pro Tomáše Hunala a Petara Aleksijeviće je angažmá v nejvyšší soutěži jejich životní šancí, které nechceme bránit. Tomáš u nás kdysi hrál a začal v Prostějově i svou trenérskou kariéru. Petar pracoval v klubu od začátku nové éry, je s námi 10 let. Oběma jsme za mnohé vděčni a chtěli jsme jim dát šanci v první lize. Oběma jménem našeho klubu děkuji za odvedenou práci," pronesl na webu 1skprostejov.cz přeseda František Jura.

Bývalý šéf Vlašimi či Teplic přebírá tým na osmé pozici. "Věřím, že naváže na styl práce Pavla Šustra a Jiřího Jarošíka," doplnil Jura na adresu Šmejkala, jemuž bude asistovat bývalý člen realizačního týmu Slovácka či Sparty Michal Šmarda. "Jednání s oběma trenéry nebyla jednoduchá, ale velmi korektní, je vidět že Prostějov je dobrá adresa," zaznělo z úst Jury.

Trenérem brankářů by se pak měl stát Tomáš Bureš, jenž jako hráč prošel Drnovicemi, Brnem i Olomoucí. "Tomáš má svou firmu, které věnuje hodně času. Hledáme proto možnosti, jak obě jeho role skloubit. Z obou stran je zájem najít cestu, aby u nás mohl působit," zakončil na 1skprostejov.cz první šéf celku, jehož čeká před repre pauzou výjezd na dejvickou Julisku.

Věřím, že Sparta doma Rangers porazí. Myslím si, že jsou slabší než za nás, míní Siegl

Zdroj: 1skprostejov.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.