Arteta mi neposkytl žádný důvod, proč nechytám. Frustrovaný Leno zvažuje odchod z Arsenalu

Arteta mi neposkytl žádný důvod, proč nechytám. Frustrovaný Leno zvažuje odchod z Arsenalu

Německý brankář londýnského Arsenalu Bernd Leno je frustrovaný z nedostatku příležitostí v letošní sezóně a přiznal, že uvažuje o změně působiště.

Leno ztratil po příchodu Aarona Ramsdaleho pozici jedničky. Navíc je zklamán přístupem španělského kouče Mikela Artety, o kterém Leno tvrdí, že od něj nedostal žádný konkrétní důvod, proč se tak stalo.

Ramdsale přišel do Arsenalu ze Sheffieldu United letos v srpnu za 24 milionů liber (asi 708,5 milionů korun) jako záložní gólman. Třiadvacetiletý anglický brankář se nespokojil s přijetím náhradníka a rychle se prosadil do základní jedenáctky Gunners právě před Lena.

„Nebyl žádný jasný důvod, proč jsem vypadl ze sestavy, ale rozhodně to nemělo nic společného s mými výkony,“ uvedl Leno pro německý Sport Bild. „Je to trenér, rozhodl se. Ale samozřejmě je to pro mě těžké,“ řekl dále brankář s tím, že nyní zvažuje odchod z klubu ze severního Londýna.

O Lenovy služby už prý údajně projevil zájem úřadující italský mistr Inter Milán. Tam by se mohl německému brankáři líbit, takže tento přesun sám brankář nevylučuje. „V Londýně se mi líbí, ale ani Milán není špatný. Navíc je blíže mému domovskému Stuttgartu,“ přiznal Leno, kam by asi směřovaly jeho další kroky.

"Pokud se do zimy na mé situaci nic nezmění, budu muset o věcech přemýšlet víc. Jaké mám možnosti, jak dál pokračovat? Soustředím se na svou práci, ale nemohu se v tuto chvíli k ničemu zavázat,“ cituje server Goal.com Lenova slova pro německý Bild.

Zdroj: Goal.com

Za obnažování pokuta. Ital Zaniolo přijde o deset tisíc euro za gesta proti fanouškům Lazia

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.