Barcelona je v krizi. Spásou by ale mohl být nový směr klubu, který začal prosazovat trenér Koeman

Barcelona je v krizi. Spásou by ale mohl být nový směr klubu, který začal prosazovat trenér Koeman

Katalánský obr Barcelona zažívá jedno z nejhorších období v historii klubu. Po další víkendové porážce 2:0 na Atléticu Madrid je po sedmi odehraných zápasech až na devátém místě - dříve věc nepředstavitelná.

V souboji s úřadujícími šampióny La Ligy byla Barcelona horším mužstvem ve všech ohledech. I přesto si však katalánský klub může z utkání odnést něco pozitivního.

Proti Atléticu totiž nasadil trenér Koeman do základní jedenáctky hned pět absolventů akademie La Masie. A pokud z klubu, který je sužován extrémními finanční problémy, vychází další mladí fotbalisté, dostává se právě většího významu a přítomnosti proslulé akademie klubu.

Začleněním talentované mládeže naznačil Koeman, jak by mohla vypadat budoucnost slavného klubu. Navzdory současné situaci má tak Barcelona nějaký směr.

Nedostatek fotbalistů světové kvality bude Barcelonu pravděpodobně stát v letošní sezóně něajký pořádný úspěch, to už je asi jasné. Spásou by ale mohlo být pro další roky právě více talentů z mládežnické akademie katalánského klubu.

Zdroj: 90min.com

Nenechat se očkovat je jako řídit pod vlivem alokoholu. Kouč Liverpoolu se rozhovořil o fotbalovém strašáku

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.