Stoch? Můžeme být vůbec rádi, že je v lize takový fotbalista a navíc ještě v Liberci, hlásí Chaluš

Stoch? Můžeme být vůbec rádi, že je v lize takový fotbalista a navíc ještě v Liberci, hlásí Chaluš

Během úvodních deseti ligových kol obdrželi hráči Slovanu Liberec hned čtyři červené karty. I kvůli tomu je možná podještědská značka ze stadionu U Nisy až třináctá...

"Problém je to velký. Ta červená karta vždy rozhodne. Můžu říci, že Havelka dostal v Hradci červenou zaslouženě, ale dál už to komentovat nechci. Každý si na to odpoví sám, kdo se ve fotbale pohybuje," uvedl na webu fcslovanliberec.cz třiadvacetiletý stoper Matěj Chaluš.

Zatímco po derby s Jabloncem byla v liberecké kabině výborná nálada, domácí prohra s Baníkem před reprezentační pauza vrátila fotbalisty Slovanu opět na zem. "Určitě to je rána. Tři zápasy jsme neprohráli a věřili jsme, že to půjde nahoru. Jsem ale přesvědčený, že nás tato prohra nezlomí, naopak jsme si ukázali, že jsme tým. Že dokážeme hrát v deseti a v naší cestě nás to nerozhodí. Budeme makat dál. Výsledky i herní projev bude od zápasu lepší a věříme, že se vrátíme, kam patříme," přidal bývalý mládežnický reprezentant Česka.

Parta v kabině je podle slov zadáka skvělá. "Samozřejmě nás situace v tabulce všechny štve, ale nemůžeme se v tom utápět. Makáme na tréninku a poté, když odejdeme ze hřiště, tak se snažíme vytvořit dobrou atmosféru v kabině," doplnil na fcslovanliberec.cz Chaluš, jenž nastupuje pod novým koučem Lubošem Kozlem ve stoperské dvojici se zapůjčeným sparťanem Dominikem Plechatým...

"Myslím si, že to je vidět, snažíme hrát jiným stylem. Ať už například při rozehrávce, o víkendu jsme byli v deseti a stále jsme se pokoušeli o kombinaci. Některé změny tam jsou vidět. Samozřejmě to nepůjde ihned. Všichni jsou odhodlaní se tomu podvolit a učit se tyto věci. Věříme, že i tato reprepauza, dva týdny, co budeme mít do dalšího zápasu, nám pomůže k tomu, abychom se posunuli a byli ještě lepší," zaznělo z úst mladého obránce.

Ten má radost také z nedávného příchodu Miroslava Stocha, u nějž věří, že bude mít pro trojnásobného mistra země velký přínos. "O tom nikdo nepochybuje. Od první chvilky nás utvrzuje v tom, že fotbalista je to kvalitní. Když se podíváte na jeho kariéru, je patrné, že to je excelentní hráč. Můžeme být vůbec rádi, že je v lize takový fotbalista a navíc ještě v Liberci. Jsem přesvědčený, že nám určitě pomůže. Hned jak nastoupil, bylo vidět, jakou má kvalitu," okomentoval úvodních 15 libereckých minut jednatřicetiletého exslávisty střední obránce, jehož vyjádření vyšlo na fcslovanliberec.cz.

Zdroj: fcslovanliberec.cz