Csaplár: Zásadní je změnit myšlení v českém fotbale. Na to potřebuju 5 dnů a nepotřebuju si kupovat 10 super hráčů

Csaplár: Zásadní je změnit myšlení v českém fotbale. Na to potřebuju 5 dnů a nepotřebuju si kupovat 10 super hráčů

Nedělní derby slavných pražských "S" nabídlo podle Josefa Csaplára komplexní obrázek celého českého fotbalu se všemi jeho silnými i slabšími stránkami.

Tou silnější bylo velké tempo a skvělá atmosféra. "Fanoušci ukázali, že fotbal milují. Utkání nabídlo drama od první do poslední minuty, hrálo se nahoru dolů," chválil osmapadesátiletý odborník ve svém sloupku na sport.cz.

Bývalému kouči Slavie, Liberce, Příbrami, Zlína či Žižkova se líbily i výkony obou brankářů Florina Nity a Aleše Mandouse a také průniky letenských křídelníků Jakuba peška a Lukáše Haraslína.

Tím však výčet pochval skončil. "Viděl jsem i těžko uvěřitelný počet soubojů, neuvěřitelný počet ztracených míčů. Pro evropský fotbal neakceptovatelný počet čtyřiceti faulů, množství nevynucených ztrát. O těch pod tlakem ani nemluvě. Týmy na sebe vytvořily tempem takový tlak, pod kterým hráči nebyli schopni hrát. Dopouštěli se ohromné nekvality," prohlásil na webu sport.cz vítěz tří klubových trofejí z let 2002 a 2006.

300. bitvu o Prahu srovnával s nedělní bitvou na Anfield Road mezi Liverpoolem a Manchesterem City. "Pustil jsem si o víkendu také šlágr anglické ligy Liverpool ů Manchester City. Tam prostě neexistuje, aby se pořád faulovalo. Spousta lidí řekne: Ale oni to umí, jsou to špičkoví hráči. Ale o tomhle to přece není.. Zásadní je změnit myšlení v českém fotbale. Na to potřebuju pět dnů. A nepotřebuju si vůbec pořizovat deset super hráčů. Pokud byste si je koupili a vedli je v současném myšlení, stejně z toho bude kopaná, nikoli fotbal," podotkl na sport.cz přísný Csaplár.

Kvalifikace MS 2022: Česko - Wales a Bělorusko - Česko. Final Four Ligy národů: Itálie - Španělsko, Belgie - Francie!

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.