Na Elland Road v rámci střetu Leedsu s Watfordem klečelo 21 hráčů. Jedinou výjimkou byl exsparťan Kucka...

Na Elland Road v rámci střetu Leedsu s Watfordem klečelo 21 hráčů. Jedinou výjimkou byl exsparťan Kucka...

Od loňského roku se před úvodními hvizdy na vyjádření podpory boje proti rasismu a hnutí Black Lives Matter pravidelně poklekává a i když už od toho hodně týmů upustilo, stále se najde dost mužstev, která to praktikují.

Když hostil o víkendu šestnáctý Leeds United na svém Elland Road patnáctý Watford, na ploše poklekli hráči obou celků až na jednu jedinou výjimkou, kterou se se stal čtyřiatřicetiletý slovenský reprezentant Juraj Kucka.

Protože se záhy začalo na sociálních sítích a fotbalových webech spekulovat, proč se bývalý záložník Ružomberoku či Sparty nepodřídil většině, muselo přijít vyjádření i od samotné letní posily Watfordu, která zatím ve své premiérové sezoně v Premier League zasáhla do šesti zápasů...

"Jsem zásadně proti rasismu ve světě. Na posledním zápase jsem nepoklekl proto, neboť respektuji všechny stejně a nikdy jsem se nad nikoho nepovyšoval a neodsuzoval ho jen kvůli tomu, že je jiné barvy pleti. Rozumím gestu pokleknutí jako projevu boje proti rasismu a i týmy, které to dělají, ale moje rozhodnutí je takové. Děkuji, že mě respektujete. Stop rasismu," uvedl na svém Instagramu borec, jenž v minulosti zářil v barvách Janova, AC Milán, Parmy i Trabzonsporu. 

 
 
 
View this post on Instagram

Příspěvek sdílený Juraj Kucka (@kuco33)

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.