Odchod německého gólmana z Arsenalu je na spadnutí. Které kluby jsou ve hře o jeho zisk?

Odchod německého gólmana z Arsenalu je na spadnutí. Které kluby jsou ve hře o jeho zisk?

Devětadvacetiletý německý brankář Bernd Leno už upíná svůj zrak k lednímu přestupovému oknu, během něhož by mohl opustit londýnský Arsenal. Nejen německé mediální zdroje, ale už i na Ostrovech otevřeně spekulují o jeho novém zaměstnavateli, neboť se zdá, že Mikel Arteta má již jiné černé koně.

Po letním příchodu Aarona Ramsdalea z Sheffieldu se dějí na Emirates Stadium velké změny a dříve neotřesitelná pozice německého brankáře je najednou vyhraněna pro někoho jiného. Leno by měl již v lednu usilovat o svůj přesun, neboť ve hře je také pozvánka do reprezentačního týmu na světový šampionát v Kataru.

V národních barvách je sice vnímán až jako trojka za Neuerem a Ter Stegenem, ale na jeho místo dotírá svými dobrými výkony Kevin Trapp z Frankfurtu. Arsenal navíc usiluje o příchod nového brankáře, kterým má být André Onana z nizozemského Ajaxu.

Leno se však o svou budoucnost bát nemusí, neboť i přes ochabnutí zájmu z Itálie se i nadále o jeho služby hlásí atraktivní adresy. Jednou z nich je VfL Wolfsburg, který je po šesti letech opět v Lize mistrů a v tamní kabině se vytvořila zajímavá parta. Německý brankář by ale mohl zamířit i do Villarrealu, kde aktuálně operuje Unai  Emery, který jej do Arsenaalu v létě roku 2018 přivedl. A taktéž se proslýchá o oťukávání ze strany Benfiky Lisabon, která hledá náhradu za Vlachodimose.

Zdroj: tbrfootball.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.