Kisel za pokus o přetažení Kuchty nezaplatí moc. Pokuta je neúměrně nízká, kroutí hlavou Paska

Kisel za pokus o přetažení Kuchty nezaplatí moc. Pokuta je neúměrně nízká, kroutí hlavou Paska

Pamatujete ještě na letošní únor, když napsal agent Karol Kisel SMS zprávu "Už jsi podepsal další smlouvu s agentem? Nebo se chceš s námi dostat do zahraničí,“ která byla směřována na sešívaného forvarda Jana Kuchtu?

Protože se to zástupci bývalého útočníka Teplic či Liberce Milanu Martinovičovi dotyčný pokus o klientské přetažení nelíbil, případ z úvodu roku 2021 postoupil Asociaci fotbalových agentů a vše následně skončilo až u Etické komise FAČR.

A trest? Jeden ze zakladatelů společnosti K2K Sports musí za porušení řádů zaplatit pokutu ve výši 3 tisíce korun.

"Já jsem hlavně rád, že Etická komise jasně rozhodla, že takové chování není přípustné. Jako agenti máme jasně stanovené řády, které mají svou váhu. A všichni je musí dodržovat. Pro nás všechny je tohle rozhodnutí důležitým signálem. Pokud jde o výši pokuty, nepřísluší mi to hodnotit. Je čistě na komisi, k jakému trestu přistoupí," citoval web isport.blesk.cz slova Martinoviče.

To Pavel Paska má ohledně výše pokuty jasno a přijde mu nedostatečná. Tím spíš, že horní sazba pro podobné typy prohřešků se mohou vyšplhat až k půl milionu korun. "Za Asociaci agentů je pro nás zásadní, že Etická komise došla k závěru, že agent Kisel porušil řády. Vyměřená pokuta je ale neúměrně nízká," přidal na stránkách Sportu velezkušený manažer Hložka, Součka, Schicka, Zimy či Trmala.

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.