Wales nás dostal pod tlak, nebylo to ideální, přiznal Šilhavý a postěžoval si na počet zraněných

Wales nás dostal pod tlak, nebylo to ideální, přiznal Šilhavý a postěžoval si na počet zraněných

Boj Čechů o druhé místo v kvalifikační skupině mistrovství světa v Kataru nabral nečekané trhliny. A to po remíze 2:2 s Walesem, jenž sice zůstává třetí, má však lepší skóre i zápas k dobru. I trenér Jaroslav Šilhavý tak připustil, že výhoda teď stojí na straně soupeře.

Pro Čechy to vážně nebyl nikterak vydařený zápas. Po většinu utkání byli totiž mírně horší a nakonec mohli být ještě rádi za výslednou plichtu 2:2.

"Pořád jsme na druhém místě, nicméně soupeř má zápas navíc. Ale zase hraje s Belgií, což je silný soupeř, takže stát může  cokoliv. Každopádně je jasné, že to nemáme ve svých rukách a Wales je tak ve výhodě," uznal Šilhavý, jehož tým čeká ještě střet s Běloruskem v Kazani a pak duel s Estonci.

"Musíme měnit nominaci, zranění nás v těch zápasech limitují. Když si vzpomenu na souboj ve Walesu, podali jsme tam velmi kultivovaný výkon. Sice jsme prohráli, ale předvedli jsme se tam v dobrém světle. Jenže když je pak nominace skládaná z donominovaných hráčů, je to složité. Nechci nás omlouvat, ale taková je skutečnost," pronesl Šilhavý.

"Velšané byli pohyblivější, rychlejší, předvídali. Když jim to nešlo kombinačně, dokázali si pomoci dlouhou přihrávkou na útočníka. Byli jsme pod tlakem. Ale nebylo to jen otázkou středových hráčů, ani od dalších to dnes nebylo v obranné fázi ono," dodal uznávaný lodivod.

"Soupeř byl velmi kvalitní, naopak my jsme se hlavně v prvním poločase hledali. Zdálo se mi, že kluci mají těžké nohy. Byli jsme nervózní, nebylo to úplně ideální," připustil s tím, že poslední dva duely  ve skupiněuž jeho soubor musí za každou cenu zvládnout.