Na kluky jsem apeloval, že se musí respektovat mezi sebou, řekl nový kouč Karviné Páník. Jakou podmínku si dal u vedení?

Na kluky jsem apeloval, že se musí respektovat mezi sebou, řekl nový kouč Karviné Páník. Jakou podmínku si dal u vedení?

S jasným úkolem vytáhnout mužstvo z kaše a posunout ho do nesestupových vod přišel k týmu Karviné uznávaný trenér Bohumil Páník, jenž na střídačce posledního celku tabulky vystřídal Jozefa Webera. O své první dojmy se protřelý stratég podělil v rozhovoru pro Sport.cz.

Podobnou situaci zažil Páník už v roce 2018, kdy v lize dokázal udržet tehdy potápějící se Baník Ostrava. Teď má za úkol zachránit Karvinou, kterou na první nesestupovou příčku ztrácí čtyři body. Jeho posledním angažmá byl Zlín, jenž vedl ještě letos v květnu.

„Je fajn si trochu odpočinout a sledovat fotbal zpovzdálí, vyhodnotit si to, trochu se povzdělávat a dobít baterky. To vše proběhlo a věřím, že máme s mým asistentem energii na to, abychom dokázali s týmem Karviné pohnout," uvedl pro Sport.cz Páník, který si s sebou bere i svého dlouholetého asistenta Jana Somberga.

„Byla to jedna z mých podmínek. Ono je to v této době hodně těžké. Máte svůj pohled na fotbal a když někam přijdete a nikoho tam nemáte... Italští trenéři, když jdou trénovat do Ruska, tak si sebou berou čtrnáct lidí. Asistenty, doktory, prostě celý realizační tým," poznamenal Páník.

Jeho prvním duelem na lavičce Karviné bude ten za dva týdny s Ostravou. „Do té doby budeme mít čas hráče více poznat a co nejlépe je připravit. I zdravotně, protože někteří kluci teď projdou i očkováním a tak dále, takže nemají doporučenou zátěž. Od pondělí ale začneme trénovat naplno a snad v co největším počtu," uvedl zkušený kouč, který bude koučovat národnostně hodně pestrý kádr.

„Věřím, že správná cesta je najít lidi, kteří s tím dovedou pracovat. Na kluky jsem apeloval, že v první řadě se musejí respektovat mezi sebou. Když se to povede, tak se vám to na hřišti vrátí a to, že máte tolik různých hráčů se mění na bonus. Je to ale daleko těžší práce," řekl Páník.


Zdroj: Sport.cz