Mikloško o Součkovi: Nedovedu si představit, že by šel do jiného týmu, kde by po něm chtěli, aby tvořil hru. Za chvilku by nehrál

Mikloško o Součkovi: Nedovedu si představit, že by šel do jiného týmu, kde by po něm chtěli, aby tvořil hru. Za chvilku by nehrál

To, aby v nějakém klubu z TOP 5 evropských lig figurovali tři Češi, se naposledy přihodilo na startu milénia v Liverpoolu a tehdy za to mohl triumvirát Patrik Berger, Vladimír Šmicer a Milan Baroš.

Nyní na ně ve West Hamu United, který ještě před pár lety patřil k deseti klubům s největším příjmem na světě, navazují Tomáš Souček, Vladimír Coufal a Alex Král (plus Kateřina Svitková).

Exslávistické dvojici pomohl otevřít cestu na ostrovy právě "Suk". "Tím, jak postupně v Anglii získává zkušenosti a sebevědomí, jde výkonnostně i mentálně nahoru. Už se jen tak z něčeho nepodělá. West Ham mu pojetím hry fantasticky sedl. Nedovedu si představit, že by šel do jiného týmu, kde by po něm chtěli, aby tvořil hru. Myslím, že by za chvilku v tom týmu nehrál. Ve West Hamu je poctivostí a tím, že nikdy nešetří krokem, ohromně platný. Fanoušci ho mají hrozně rádi. Protože je to kluk, který když jde do zápasu, nechá na trávníku sto procent. Lidi si toho moc váží. Ve West Hamu byli výjimeční hráči, ale nebyli příznivci tak milováni jako poctiví dříči. Stoper Billy Bonds nikomu nic nedaroval a dneska je po něm pojmenovaná tribuna," pronesl na jeho adresu internacionál Luděk Mikloško, jehož slova vyšla na portálu isport.blesk.cz.

Čím vším si podle něj získal přízeň fanoušků Kladivářů devětadvacetiletý krajní bek Vladimír Coufal? "Poctivými výkony. Nic nevypustí, do každého souboje jde naplno, nevynechá jedinou příležitost jít po lajně dopředu a dát centr do vápna. Mezi fanoušky West Hamu kolují vtípky o tom, že i kdyby si Coufalův protihráč odskočil během zápasu na záchod, tak Vláďa půjde s ním," přidal na stránkách Sportu někdejší slavný brankář, jenž strávil ve strukturách West Hamu osm let a další tři sezony pak přidal v Queens Park Rangers.

Alex Král má evidentně na co navazovat a recept k úspěchu už zná. Nyní ho jen přetavit do reality. "Určitě má na čem stavět. Je to podobný typ jako Souček. I charakterově, taky na hřišti nic nevypustí. Dneska je fotbal o běhání, poctivosti, týmovosti, a ne o individuálních schopnostech. Mezi hráči, kromě těch top, není až tak veliký rozdíl," přiznal na iSport.cz devětapadesátiletý Mikloško.

Podcast: Velký problém United. Zaslouží si Salah peníze snů?

Zdroj: isport.blesk.cz

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.