Poslední slávistické prohry? Nedělejme z toho tragédii, opravdu nejde o žádné drama, upozorňuje Hromada

Poslední slávistické prohry? Nedělejme z toho tragédii, opravdu nejde o žádné drama, upozorňuje Hromada

Slovenský reprezentant Jakub Hromada už je opět zpět mezi zdravými a poslední slávistický střet se Spartou už nesledoval z tribuny, nýbrž z lavičky náhradníků.

"Do plného tréninku jsem se zapojil dva dny před derby na půdě Sparty. Dnes jsem už zdravý a stoprocentně fit. Mrzí mě, že jsem nemohl odjet na repre sraz, ale už je to za mnou a těším se na další zápasy," hlásí na webu sport.sk pětadvacetiletý záložník s minulostí v Plzni i Liberci.

Z nezvládnuté bitvy o Prahu žádné velké haló nedělá. "Nedělejme z toho tragédii. V lize jsme prohráli po 54 zápasech, se Spartou poprvé od března 2016. Každá série jednou končí. Ligu máme pořád výborně rozehranou. Na Plzeň ztrácíme 4 body, na Spartu bod a oproti nim máme navíc zápas k dobru. Opravdu to není žádné drama," přidal Hromada.

Dvě prohry v řadě nejsou těmi, po nichž by se na Sinobo Stadium plašilo. "Spíš nás mrzí úvod ročníku, kdy jsme nezvládli předkola Ligy mistrů a Evropské ligy. V každém z nás to ještě trochu rezonuje. Veřejnost už si za poslední sezony zvykla, že Slavia trápí velké kluby. Dosáhli jsme obrovských úspěchů. Zdolali jsme mety, jaké nejsou pro české kluby běžné. Účast v LM nebo ve čtvrtfinále EL není obvyklá záležitost. Osobně si vážím, že jsem součástí takového mužstva jako Slavia. Hrajeme sice jen v Konferenční lize, ale i to je zajímavá soutěž. Zdolali jsme Union Berlín a prohráli s Feyenoordem. Před námi jsou další zajímavé výzvy. Věřím, že se z chyb poučíme a zažijeme ještě hodně radosti z fotbalu," doplnil na sport.aktuality.sk spoluhráč Ševčíka, Traorého, Stanciua a spol.

I přes jeho optimismus už by neměl být závod o titul tak jasný jako v předešlých sezonách. "Výsledky a tabulka tomu nasvědčují. Možná mnoho lidí očekávalo, že to bude hlavně o Slavii a Spartě, ale vedoucí příčka patří Plzni. Viktorii není nikdy dobré odepisovat, mužstvo výsledkově své zápasy zvládá a není náhoda, že je tam, kde je. Pro příznivce je zřejmě fajn, že to vypadá takto zajímavě. My ale budeme dělat všechno pro to, aby liga znovu skončila se šťastným koncem pro nás," uzavřel na sport.sk svěřenec Jindřicha Trpišovského.

Pět faktorů, které negativně ovlivňují současnou ne až tak přesvědčivou hru titul obhajující Slavie

Zdroj: sport.sk

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.