Benzema, verze 2021? Je v extrémně dobré kondici, mnohem lepší než dřív. Také je mnohem vyspělejší...

Benzema, verze 2021?  Je v extrémně dobré kondici, mnohem lepší než dřív. Také je mnohem vyspělejší...

Třiatřicetiletý Francouz Karim Benzema je v grandiózní formě a pálí mu to jak v klubu, tak na mezinárodní úrovni, kde pomohl své rodné zemi k celkovému triumfu v Lize národů.

Země galského kohouta přitom musela otáčet výsledek jak v semifinále, tak ve finále. "Nebylo to snadné, ale ukázali jsme charakter. Nikdy se nevzdáváme. Znakem velkých týmů je, že nepanikaří a mají trpělivost," liboval si rodák z Lyonu, jehož slova vyšla na webu ČT Sport.

Dlouholetý snajpr Bílého baletu už se po svém návratu do nároďáku těší na příští světový šampionát v Kataru. "Jsem dlouhodobě hrdý na svou práci. Mám radost, že jsem se vrátil. Díky této trofeji mám ještě větší ambice s Francií vyhrávat. Tenhle tým má obrovský potenciál. Opravdu jsem chtěl vyhrát s Francií trofej, takže je to splněný sen z osobního i týmového pohledu. Vezmeme si z toho maximum a připravíme se na mistrovství světa, kam pojedeme zvítězit," navnadil francouzské fanoušky trojnásobný vítěz LaLigy, jehož vyjádření nabídl server ceskatelevize.cz.

Ofenzivní hvězdu, která odstartovala LaLigu devíti brankami v osmi zápasech, chválil i jeho nadřízený Didier Deschamps. "Je důležitým hráčem a navazuje na to, co dělá pro svůj klub. Má nezpochybnitelné kvality a pevnou vůli vítězit, což dokáže přenést na spoluhráče. Je v extrémně dobré kondici, mnohem lepší než dřív. Také je mnohem vyspělejší," uzavřel na ceskatelevize.cz dvaapadesátiletý odborník, jenž řídí Francii již od. léta 2012, čili necelých devět let.

Sám krajan Mbappého, Griezmanna, Girouda, Martiala a spol. je v k tomuto datu na 92 mezinárodních vystoupeních a 33 trefách.

UEFA to schytala od vytočeného Courtoise: Vůbec se nezajímají o samotné hráče, starají se jen o vlastní kapsy

Zdroj: ceskatelevize.cz