Síla, technika, rychlost. Urostlý útočník Almási má vše a navíc to není podle jeho šéfa strop...

Síla, technika, rychlost. Urostlý útočník Almási má vše a navíc to není podle jeho šéfa strop...

Slovensku se povedlo tento týden v Osijeku remizovat s favorizovaným Chorvatskem (2:2) a chváleni byli zejména hráči z české Fortuna:ligy, jmenovitě Ivan Schranz, Lukáš Haraslín, Dávid Hancko a Ladislav Almási.

Server šport.sk napsal na adresu 196 centimetrů vysoké ofenzivní věže z ostravských Bazalů následující lichotivá slova...

"Almási dal jediným výkonem víc naděje než všichni ostatní útočníci za celou kvalifikaci. Ukázal sílu, techniku i rychlost. Koncept s urostlým útočníkem, který zároveň není neohrabaný hromotluk, může fungovat," citoval iSport.cz názor výše zmíněného slovenského listu.

Urostlého forvarda, jenž v minulosti prošel Akhmatem Grozny, Ružomberokem, Petržalkou, Šamorínem, Dunajskou Stredou i Senicí a proti Chorvatům v nejcennějším trikotu debutoval, ocenil také hlavní trenér slovenského výběru Štefan Tarkovič.

"Je důležité, že tak skvěle zapadl. Podal dobrý výkon a věřím, že se ještě může zlepšovat. Má potenciál, hraje v kvalitní soutěži a myslím si, že to není jeho strop. Pořád je to jen začátek,“ nechal se slyšet Deníkem Sport citovaný odborník, jenž dříve šéfoval např. Žilině či Košicím.

Almásiho předcházelo dobré renomé už při jeho příchodu do české ligy. "Je to mladý a velmi perspektivní hráč s výbornou postavou a fyzickými parametry. Ideální prototyp moderního útočníka,“ pochvaloval si během léta sportovní ředitel Ostravy Alois Grussmann.

Ve své premiérové sezoně Fortuna:ligy zatím naskočil dvaadvacetiletý dlouhán do hry ve všech deseti případech a 682 poskytnutých minut přetavil v pět branek a jednu gólovou asistenci.

Není pravda, že Češi nemají obránce. A co Lecjaks a Simič, pane Šilhavý? Proč při té bídě nedostali šanci?

Zdroj: isport.blesk.cz