Černý je zpět. Dokáže navázat na skvostnou formu před zraněním? Jak ho přivítali spoluhráči?

Černý je zpět. Dokáže navázat na skvostnou formu před zraněním? Jak ho přivítali spoluhráči?

Václav Černý se po devítiměsíční absenci kvůli zraněnému kolenu vrátil do tréninku k Twente Enschede. Český reprezentační křídelník si v lednu přetrhl zkřížený vaz a musel podstoupit chirurgický zákrok, na tréninku ho spoluhráči přivítali speciálním transparentem „He is back“ (Je zpět).

„Po měsících rehabilitace se ve středu ráno připojil k týmu na první část tréninku. Spoluhráči ho nadšeně přivítali,“ uvedl klub, jehož slova zveřejnil web sport.ceskatelevize.cz.

Černý je odchovancem Příbrami a velké zranění kolene protrpěl už podruhé za čtyři roky. Už v prosinci 2017 musel na operaci a následně chyběl 11 měsíců. Naposledy si přetrhl přední zkřížený vaz v levém koleně a lednovém ligovém zápasu proti svému bývalému celku Ajaxu Amsterodam.

Třiadvacetiletý ofenzivní hráč hostuje v Twente z Ultrechtu, kde se potkává s krajanem Michalem Sadílkem. Černý za posledních 17 soutěžních zápasu za Twente vstřelil šest branek a připsal si sedm asistencí. Reprezentační dres oblékl dvakrát, a to proti Německu a Slovensku.

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz