Dvojí metr? Kúdela si trest za neprokázaný rasismus odpykal, Polák Glik nikoliv. Co říká FIFA?

Dvojí metr? Kúdela si trest za neprokázaný rasismus odpykal, Polák Glik nikoliv. Co říká FIFA?

V zápase mezi Polskem a Anglií vznikla hlasitá výměna názorů mezi polským obráncem Kamilem Glikem a jeho rivalem Kylem Walkerem z Albionu. Anglický obránce poté soupeře nařkl z rasismu, jenže narazil. FIFA kvůli nedostatku důkazů žádné tresty nerozdá.

Blížil se konec prvního poločasu kvalifikačního zápasu o MS v Kataru a Glik s Walkerem se do sebe pustili. Poté se do šarvátky vrhli i další hráči. Angličani ještě v poločase nahlásili konflikt delegátovi utkání kvůli rasismus. Poláci jakýkoliv xenofobní základ odmítli.

Po posouzení všech dostupných materiálů včetně záznamů ze zápasu, došla disciplinární komise FIFA k závěru, že nezahájí disciplinární řízení proti polské straně kvůli nedostatků důkazů,“ sdělil mluvčí světové federace, jehož slova nabídl web aktualne.cz.

To nic nemění na silné pozici, kterou FIFA zastává v potírání veškerých forem diskriminace. V tomto konkrétním případě ovšem nemáme žádné důkazy, kterými bychom mohli odůvodnit další vyšetřování,“ je dále psáno ve zprávě.

FIFA tedy zaujala jiný postoj než UEFA v případě Ondřeje Kúdely a jeho konfliktu s Glenem Kamarou. Přestože chyběly zřejmé důkazy o údajném rasismu českého stopera, dostala slávistická opora desetizápasový trest.

Zdroj: aktualne.cz