Barcelona v lednu utrácet nebude. Šetrná politika chce ale přilákat zkušeného veterána z Ostrovů

Barcelona v lednu utrácet nebude. Šetrná politika chce ale přilákat zkušeného veterána z Ostrovů

Ztrátová politika katalánského obra v posledních letech přinesla na Camp Nou nejistotu z toho, co bude. Nové vedení se snaží odbourávat dluhy, ale důraz musí být kladen také na výsledky, které nejsou aktuálně příliš příznivé. I proto Barcelona hodlá v lednu posilovat, i když v rámci šetrné politiky.

Barcelona potřebuje okysličit svůj kádr a přivést do kabiny čerstvé tváře. Pomoci by mohli nejen talentovaní mladíci, ze kterých by si klub vychoval nové hvězdy, ale nutné je zlákat i zkušené tváře, o které by se mohl tým opřít. Jednu takovou právě vedení zvažuje oslovit.

Podle informací listu Daily Star uvízl v hledáčku třiatřicetiletý srbský záložník Nemanja Matič. Zkušený středopolař aktuálně operuje na Old Trafford, ale na konci této sezony mu bude zbývat již jen rok platný kontrakt.

Katalánský klub je přesvědčen, že by se Matič nemusel prodloužení smlouvy dočkat, proto by na něj rád zacílil již během tohoto ledna. Srbská hvězda přišla do Manchesteru United v roce 2017 z Chelsea za 40 milionů liber a aktuálně si na této adrese přijde na 140 tisíc liber týdně. Pokud by se měly obě strany domluvit, je zřejmé, že by musel hráč přistoupit na snížení svého platu.

Zdroj: dailymail.co.uk