Vrba po Pardubicích: V Ďolíčku jsme byli doma. Nálada se u nás zvedla po zápasech s Rangers a Slavií

Vrba po Pardubicích: V Ďolíčku jsme byli doma. Nálada se u nás zvedla po zápasech s Rangers a Slavií
OBSAHUJE OHLASY

Kouč Sparty Pavel Vrba měl po vítězném utkání s Pardubicemi dobrou náladu. Sparta si podle něj zvedla náladu před reprezentační pauzou a teď se na tom veze. A byl rád, že Sparta měla v Ďolíčku hodně fanoušků. A jak zhodnotil pro O2 TV Sport utkání s Pardubicemi?

„Já jsem samozřejmě rád, že jsme dali čtyři góly, ale vy jste říkala, že se nám v Ďolíčku nedaří, ale nikdy tu nemáme domácí atmosféru. A dneska jsme ji měli a vlastně jsme hráli doma,“ naznačil Vrba vtipně, že Pardubice nebyly hnány dopředu fanoušky jako to bývá v případě Bohemians 1905, pro který je Ďolíček opravdovým domovem.

Samotného kouče Sparty mrzelo, že jeho svěřenci nedokázali lépe zužitkovat velkou řadu šancí, které si vytvořili. „Mně vadilo, že jsme měli spoustu situací, kdy jsme mohli překonat obranu soupeře, která byla vysoko a my jsme se tou nahrávkou za obranu nedostali. Takže, to mi vadilo. Samozřejmě dát čtyři góly není úplně špatné, ale přesto jsme si dneska těch situací mohli dneska vytvořit víc,“ litoval v rozhovoru pro televizi sedmapadesátiletý trenér.

Ten si rovněž všiml, že už se česká nejvyšší fotbalová soutěž začala pomalu vykreslovat na kluby výše postavené a zbylé kluby. „Já si myslím, že nám zvedl sebevědomí ten týden před reprezentací, když se nám podařilo porazit Rangers a Slavii. Takže to nám samozřejmě pomohlo. Na druhou stranu, vidíte výsledky, které jsou třeba v tomto kole. Jakákoliv ztráta venku je potom hodně složitá, protože všechna mužstva nahoře vyhrávají. Ono to trochu vypadá, že se ta tabulka rozdělila na nějakých pět až šest mančaftů, které budou hrát o ty vyšší příčky, a o ten zbytek,“ naznačil bývalý reprezentační kouč, že v případě neúspěchu by to mohlo Spartu pořádně bolet.

Vrbu zároveň logicky  těší, že se v utkání s Pardubicemi nikdo z jeho svěřenců nezranil a těší se i na navrácení Ladislava Krejšího mladšího do sestavy. „Je dobře, že jsme to odehráli beze zranění. Hlavně se nám teď vrátí mladej Krejda (Krejčí ml. Pozn. red.), který měl teďka nějaké žluté karty. My jsme to trochu lepili. Myslím si, že po technické stránce to nebylo úplně špatné, i když jsme tam nějaké ztráty měli. Příští zápas bude jiný, protože se nám nyní vrátí nějací hráči, kteří teď nemohli hrát,“ radoval se kouč Sparty do televize. Pro tu také vysvětlil, proč je tak důležité, aby kluby hrající evropské poháry měly širší kádry. „My těch zápasů hrajeme moc. Ta rotace musí zákonitě být. Vidíte i Slavii, která si s tím také poradila a hrála bez několika hráčů základní sestavy. Takže prostě mužstva, která hrají evropské poháry a mají nabitý program si s tím musí poradit. Proto ty kádry mají širší. Hráči musí ukazovat kvalitu. I ti, kteří třeba nehrají tolik v lize nebo v těch pohárech. Musí ukázat svou kvalitu jako třeba v dnešním zápase s Bohemkou,“ spletl si na závěr televizního rozhovoru upřímně Vrba soupeře hrající v Ďolíčku.

Sparta se výhrou v Ďolíčku nad Pardubicemi přiblížila Plzni. Ta zvítězila v Teplicích

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.