Mizerná defenziva Klokanů? Slabá fyzická kondice určitě na vině není, hájí Klusáčkovu přípravu Švancara

Mizerná defenziva Klokanů? Slabá fyzická kondice určitě na vině není, hájí Klusáčkovu přípravu Švancara

Za poslední měsíc se museli hráči Bohemians Praha 1905 vypořádat hned se čtyřmi nepříjemnými příděly. 

Zatímco Slavia jim dala pětku, od Baníku, Dukly (v přípravě) a Mladé Boleslavi obdrželi svěřenci kouče Luďka Klusáčka čtyři branky.

I když je zelenobílý tým z Ďolíčku v tabulce desátý, kromě zlínských Ševců nedostal žádný jiný celek více gólů než on. Ani předposlední Teplice, ani poslední Karviná.

A to přitom Dostál, Vondra, Köstl a spol. proti Boleslavi či Slavii udrželi v prvním dějství čisté konto a nic nenasvědčovalo tomu, že by měli utržit ve zbylých pětačtyřiceti minutách podobné nášupy.

Petr Švancara si však nemyslí, že by to byla záležitost nedostatečné fyzické kondice. "Bohemka zažila další děsivý druhý poločas. Po slibně rozehrané první půli dostala doma nařezáno od Slavie, pak v Ostravě, nyní v Mladé Boleslavi, přestože šla krátce po přestávce dokonce do vedení. Určitě není na vině slabá fyzická kondice, když někdo nemůže, přijde jiný, střídání pěti hráčů je v tomto ohledu velký luxus. Nehledám v tom nějakou zákonitost, prostě se to tak sešlo," okomentoval nelichotivé výsledky Klokanů rodák z Brna, jehož názor nabídl web aktualne.cz.

Za pár dní zajíždí Bohemka do Uherského Hradiště. Jak si asi z defenzivního hlediska povede tam?

Slavia jen se třemi Čechy. Klíčový konec října i pro Spartu a Plzeň. A co Slovácko, ovlivní ho situace na Hradě?

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.