Bellingham: Erling je ještě lepší chlap než útočník. Hrát za Dortmund je zodpovědnost

Bellingham: Erling je ještě lepší chlap než útočník. Hrát za Dortmund je zodpovědnost

Osmnáctiletý záložník Borussie Dortmund Jude Bellingham nešetřil chválou na svého norského spoluhráče Erlinga Haalanda, který svými dvěma góly v osmém kole proti Mohuči zaznamenal devětačtyřicátý gól v devětačtyřicátém utkání v Bundeslize. Kromě Haalanda se Bellingham pro server Bundesliga.com zamyslel dále nad Dortmundem a jeho fanoušky.

„Vidím ho každý týden a říkám si, jak je skvělý fotbalista. Každý den maká, nic neodflákne. Chce být ještě lepší. A je to ještě lepší chlap, než je útočník," řekl anglický fotbalista internetovému serveru o norském zabijákovi. Bellingham ale také dostal příležitost vyjádřit se i k celkovému pocitu z vestfálského klubu. „Hrál bych za tento tým každý den, kdybych musel. Dokud budu moci běhat, budu hrát dál. Máme opravdu dobrý a talentovaný tým. Když se někdo zraní, dovedeme ho v pohodě nahradit," věří mladý Angličan svému týmu.

Důležitou roli podle anglického záložníka hrají v úspěších vestfálského klubu i fanoušci. „Pokaždé, když si obléknu dres, cítím, jaká je to odpovědnost hrát za tak velký klub. A s našimi fanoušky víte, že do všeho musíte dát 100krát víc, abychom je přesvědčili,“ vysvětlil Bellingham, jak moc si váží toho, že hraje Dortmund, tedy bývalý klub Jana Kollera a Tomáše Rosického.

Zdroj: Bundesliga.com

Bílý balet by prý rád získal útočníka Evertonu Calverta-Lewina. Je ale o něj zájem i z Arsenalu