Kadeřábek si sám sebe dokáže představit v zahraničí až do roku 2025. Za sezonu a půl ale nevylučuje návrat domů...

Kadeřábek si sám sebe dokáže představit v zahraničí až do roku 2025. Za sezonu a půl ale nevylučuje návrat domů...

Oproti minulosti nyní českých krajánků v bundeslize ubylo a stabilně hraje nejvyšší německou soutěž jen pár vyvolených.

"O to víc si vážím, že se tolik let v bundeslize držím a pravidelně v Hoffenheimu hraju," pronesl v interview pro gola.cz devětadvacetiletý reprezentant Česka Pavel Kadeřábek, jenž je aktuálně na marodce kvůli zraněnému kotníku.

Krajní bek obléká trikot TSG 1899 od léta 2015, čili více než šest let a v kabině Hoffenheimu patří ke služebně nejstarším...

"Brankář Oliver Baumann přišel rok přede mnou. Ale gólmani jsou jiná kategorie. Taky ještě tady už byl i bosenský obránce Ermin Bičakčič, který dorazil ve stejnou dobu jako Oli, ale nyní už přes rok marodí s kolenem," pokračoval na stránkách Gólu zadák, jenž pamatuje poslední sparťanský titul z roku 2014.

Kontrat s Hoffenheimem má ještě na nějakých dvacet měsíců do června 2023. Chtěl by pokračovat v zahraničí i po jeho vypršení, nebo by ho lákal návrat na rodnou hroudu?

Protože mu tehdy bude stále teprve 31 let, pravděpodobná je první varianta. Vzhledem k rodinným okolnostem však je třeba počítat i s druhým nastíněným scénářem a kdo ví, zda bývalého obránce Viktorie Žižkov neuvidíme opět na Letné...

"Asi bych si dal říct ještě další dva roky v zahraničí, ty bych měl zvládnout. Klub mi může nabídnout novou smlouvu, nebo také už ne. V příštím roce to asi začneme s manažerem řešit. Hodně bude ale záležet také na mém aktuálním zdravotním stavu. Budeme se také s manželkou rozhodovat i kvůli starší dceři, která půjde za dva roky do školy. Není proto úplně vyloučené, že se vrátíme domů," zakončil na stránkách gol.cz pracovitý exsparťan, jenž v minulosti odcházel do Německa za 3,5 milionu eur a aktuálně je jeho cena vyšší.

Expres Minčev? Ve Spartě to takoví útočníci nikdy neměli jednoduché, upozorňuje Hašek

Zdroj: gol.cz

 

 

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.