Žižkov se ocitl v křeči, což odnesl Oulehla. Výběr nového trenéra bude pečlivý, kdo přebírá dočasně áčko?

Žižkov se ocitl v křeči, což odnesl Oulehla. Výběr nového trenéra bude pečlivý, kdo přebírá dočasně áčko?

I s pohárem už Viktoria Žižkov neokusila chuť vítězství osm zápasů v řadě (více než dva měsíce) a také proto jí patří v druholigové tabulce až nelichotivá čtrnáctá pozice se stejným bodovým ziskem jako předposlední Chrudim.

Vedení tradiční pražské značky právě kvůli neuspokojivým výsledkům a postavení v tabulce FNL odvolalo v úvodu tohoto pracovního týdne trenérský tandem David Oulehla & Jan Filip.

Úterní tréninkovou jednotku vedl na Žižkově kouč béčka a sekretář v jedné osobě Zdeněk Koukal, jenž bude sedět na lavičce také v důležitém víkendovém střetu s Opavou.

Bývalý mládežnický reprezentant Koukal (37), jenž se trenérsky připojil k Žižkovu v července 2019, si v minulosti díky Plzni zahrál i Ligu mistrů a v nejvyšší soutěži má odkopáno 150 zápasů, s tím, že prošel Pardubicemi, Teplicemi, Příbramí i Mostem a po třicítce si vyzkoušel také australskou nejvyšší soutěž.

"Zdeňka známe dokonale, on zná dokonale kabinu. Tohle řešení je momentálně ideální. Výběru nového trenéra se budeme věnovat pečlivě, nechceme nic uspěchat," přednesl na fkvz.cz spolumajitel Jiří Rýva.

"Davidovi s Honzou bych chtěl poděkovat, neměli to jednoduché, přesto tu odvedli kus poctivé práce. Ale cítíme, že mužstvo je v křeči a potřebuje nový impuls," citoval web fkvz.cz slova jeho obchodního partnera Milana Richtera.

Na Hané tajně doufají, že by se jim mohl Vaněček vrátit v další reprezentační pauze...

Zdroj: fkvz.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.