Bude barcelonský klenot k mání? O nástupce Messiho je horlivý zájem ve všech stran

Bude barcelonský klenot k mání? O nástupce Messiho je horlivý zájem ve všech stran

Vedení katalánského velkoklubu už prodloužilo smlouvu s Pedrim do roku 2026 a nyní se to stejné pokusí udělat i v případě Ansu Fatiho. O útočníka Barcelony je zájem z velké řady evropských klubů.

Přestože giganti evropského fotbalu vědí o jednání mezi Barcelonou a Fatim o prodloužení smlouvy, čekají na vývoj událostí. Současný kontrakt osmnáctiletému útočníkovi původem z Guinei-Bissau je platný do roku 2022.

Původně se zájemci drželi stranou kvůli pochybnostem o Fatiho zdravím, když byl delší dobu mimo hru kvůli zranění kolene. Podle deníku Mundo Deportivo situaci monitorují největší kluby z Anglie, Itálie, Německa i Francie. Jedním z nich je i Manchester United.

„Barca“ momentálně vede jednání s Fatiho agentem Jorgem Mendesem. Rovněž se dlouho ví, že mladý odchovanec La Masie chce pokračovat na Camp Nou a z metropole Katalánska se mu nechce odcházet. Pokud bude finanční situace v Barceloně stabilnější, ostatní kluby vyjdou naprázdno.

Fatiho spousta novinářů považuje za možného nástupce Messiho. Kun Agüero o něm prohlásil, že hráč s takovým talentem se objevuje jen zřídka a musí s ním správně naložit.

Zdroj: mundodeportivo.es, forcabarca.sk

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.