Rada o brankářské volbě: Mlžit rozhodně nechci, ale rozhodneme se až po posledním tréninku

Rada o brankářské volbě: Mlžit rozhodně nechci, ale rozhodneme se až po posledním tréninku

Zdravotní problémy se nevyhýbají ani kádru Jablonce, který ve čtvrtek na své půdě přivítá dánského soupeře Randers FC. V rámci Evropské konferenční ligy chce severočeský klub uspět a získat ve skupinové fázi další důležité body, ale kouč Petr Rada si moc dobře uvědomuje, že to nebude snadný úkol.

Jablonec čeká ve čtvrtek třetí vystoupení v základní skupině Konferenční ligy UEFA a v cestě stojí soupeř, který není zvučný svým jménem, ale rozhodně jej nelze podceňovat. „Viděl jsem jejich zápasy. Co se týče útočné fáze, jsou hodně nebezpeční. Směrem dopředu tam mají tři černé perly. Jsou živelní, nepříjemní navíc s rychlostními typy, především na krajích hřiště,“ poukázal na tiskové konferenci na silné stránky dánského celku.

„Je to dobrý mančaft, který se v dánské lize pohybuje pravidelně kolem čtvrtého, pátého místa. V Kluži měli jejich fotbalisté ten zápas pod kontrolou, Rumuni měli snad jednu šanci, Dánové hráli dobře a kontrolovali hru. Randers mi připadají jako dosud nejsehranější tým z naší skupiny,“ pokračoval lodivod Jablonce o nadcházejícím soupeři, kterého by ale před svými diváky rád obral o body.

Velký otazník se ale vznáší nad tím, kdo bude hlídat domácí branku. Až na posledním předzápasovém tréninku se prý rozhodne, kdo proti Randers FC bude nakonec chytat. „Rozhodně teď nechci mlžit, ale ve hře zůstává Hanuš nebo Vajner. Vlast Hrubý je mimo. Honza Hanuš tam má po zranění nějaký hematom. Mluvil jsem s jeho ošetřujícím lékařem a rozhodneme se až po posledním tréninku,“ dodal Rada na tiskové konferenci.

Zdroj: fkjablonec.cz