Při bránění to bylo baroko, děláme chyby v defenzivě, které se na evropské scéně trestají, přemítá Trpišovský

Při bránění to bylo baroko, děláme chyby v defenzivě, které se na evropské scéně trestají, přemítá Trpišovský
OBSAHUJE VIDEO

Slavie prohrála v Izraeli s Maccabi Haifa 0:1 a po třech zápasech EKL je se třemi body na třetím místě, a to moc příznivé pro tábor sešívaných není.

Náš výkon byl nedostatečný na to, abychom tady získali body. Udělali jsme hodně chyb v defenzivě i v ofenzivě, což vedlo k tomu, že jsme nedokázali vstřelit ani jeden gól. I když jsme si nějaké šance vytvořili, ale nebyli jsme schopni proměnit ani jednu z těch šancí a dostali jsme laciný gól po hezké akci soupeře. Z naší strany to bylo při bránění baroko. Pak následovaly rychlé protiútoky, kdy tam přišly další šance, uvedl na webu slavia.cz Trpišovský.

Slavie počtvrté za sebou venku v Evropě prohrála. Je to hodně podobné. Čtvrtý venkovní zápas v bouřlivé atmosféře. My nedokážeme zopakovat výkon, který podáváme doma. Je to čtvrtý zápas na evropské scéně v bouřlivější kulise a některé individuální výkony nejsou takové, jako jsou doma. Všechny ty zápasy byly podobné. Z první nebo druhé šance pustíme soupeře do šance, kterou promění. My sami tu šanci neproměníme. Každý tým má v Evropě rychlé hráče, takže se ten zápas překlopí v to, že my máme otevřené hřiště a oni chodí do brejkových situací, což jim vyhovuje, když mají nahoře kvalitní hráče, pokračoval lodivod sešívaných.

Děláme chyby v defenzivě, které se na evropské scéně trestají a v minulých sezonách jsme je nedělali. Není možné, abychom nabídli takové situace, které jsme tomu soupeři v zápase nabídli. Maccabi mělo dva sólové nájezdy, což je naprosto nepřijatelné, to pak nejde ta utkání zvládat. Když pustíme soupeře do čtyř, pěti brankových příležitostí, tak je strašně těžké něco uhrát. Organizace hry, komunikace na hřišti a postavení i reakce na situace musí být mnohem lepší, protože v téhle kulise pokyny od gólmana, hráčů nebo od nás slyšet nejsou. Musíme rychleji reagovat, předcházet situacím, a ne je řešit, až když nastanou, dodal trenér.

Zdroj: slavia.cz