Kapitán Říma se omluvil za debakl v Norsku, fanoušky ale neobměkčil. Jak se hájil Mourinho?

Kapitán Říma se omluvil za debakl v Norsku, fanoušky ale neobměkčil. Jak se hájil Mourinho?

Pořádně rušno je ve slavném italském celku AS Řím pouhý den poté, co hrdý klub utrpěl nečekanou pohárovou porážku na půdě norského celku Bodö/Glimt. Za rozzuřenými fanoušky už s omluvou přispěchali trenér José Mourinho i kapitán Lorenzo Pellegrini, rozhněvané tifosi tím však příliš neuklidnili.

Jako na kolotoči si při čtvrteční prohře 1:6 v Evropské konferenční lize museli připadat hráči i fanoušci AS Řím. Proti outiderovi ze severu Evropy předvedli hlavně ve druhé půli dost hanebný výkon a výsledná prohra o pět gólů se nedá nazvat ničím jiným než obří ostudou. 

Zápas tak Mourinhovi jenom potvrdil, že má v mužstvu zhruba třináct kvalitních hráčů a zbytek na nižší úrovni. Po předchozích dvou výhrách dal totiž šanci některým náhradníkům, kteří však roli nezvládli. A protřelý kouč vzal nezdar na sebe. 

"Je to moje zodpovědnost. Udělal jsem to s dobrým úmyslem, a to ze dvou hlavních důvodů. Zaprvé jsem chtěl dát šanci těm hráčům, kteří opravdu tvrdě pracovali, ale neměli moc možností hrát. A moc se jim to nepovedlo," citoval klubový web Mourinha z tiskové konference.

Vyžehlit si to u tifosi už zkusil i kapitán Pellegrini tím, že příznivcům klubu věnoval svůj dres, ti ho ale nepřijali a po fotbalistech místo toho požadují jedno jediné, a to okamžité zlepšení jejich dosavadních výkonů.