Co se stalo v Třinci, mě už vůbec nezajímá, říká jasně Straka. To do Teplic by se vrátil rád

Co se stalo v Třinci, mě už vůbec nezajímá, říká jasně Straka. To do Teplic by se vrátil rád

Ačkoliv je po nedávném nuceném odchodu z Třince momentálně bez angažmá, na fotbal jako takový známý praktik František Straka rozhodně nezanevřel. Aktuální dění v kopané sleduje samozřejmě dál a trpělivě čeká, odkud přijde laso. Naposledy se mluvilo o Teplicích, které ale před návratem populárního Franze upřednostnily příchod Jiřího Jarošíka. 

A byť mu Straka novou štaci přeje, otevřeně přiznává, že i on by na Stínadla šel rád. Ostatně tam už jednou trénoval, a to v letech 2002 až 2004. A nešlo mu to vůbec špatně. S podceňovaným týmem tehdy zažil úspěšnou pouť Pohárem UEFA a navíc jeho tým předváděl celkem pohledný fotbal.

Možná i proto se tak v kuloárech mluvilo o tom, že by se po vyhazovu Radima Kučery mohl Straka do Teplic zas vrátit. Jenže to se nestalo.

"Musím přiznat, že mě ani nikdo nekontaktoval. Jen v novinách jsem četl, že i moje jméno se v kancelářích klubu skloňovalo. A byl to pro mě moc fajn pocit. Nepopírám, že bych tam šel znovu. Líbilo se mi tam a pro obě strany to tehdy bylo úspěšné období. Ale přednost dostal jiný trenér, což samozřejmě respektuji," uvedl Straka pro eFotbal. 

Nic takového by ovšem vůbec neřešil, kdyby byl touto dobou ještě na střídačce Třince. Tedy týmu plným Kober, jak své hráče občas nazýval. Odepisovaný mančaft Straka dokázal zachránit v druhé lize, vstup do aktuání sezony ale jeho celku nevyšel. Z úvodních pěti kol hned čytřikrát prohrál, takže se vedení rozhodlo Franze odvolat.

"Ať si tam dělají, co chtějí. Je to pro mě minulost a co se tam stalo, mě už vůbec nezajímá," vzkázal jasně bývalý kouč obou pražských "S". A z jeho slov je cítit, že se se šéfy klubu nerozešel zrovna dvakrát v dobrém. "Řeknu k tomu jen to, že kdyby Straka nešel do Třince, hrál by ten klub dnes jen třetí ligu. Ať si o tom každý myslí, co chce," dodal zkušený lodivod.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.