Kozel po vítězství nad Sigmou: Pokud chcete porazit silné týmy, musíte mít dobrého brankáře

Kozel po vítězství nad Sigmou: Pokud chcete porazit silné týmy, musíte mít dobrého brankáře
OBSAHUJE OHLASY

Spokojený mohl být po domácím vítězství 2:0 s Olomoucí liberecký lodivod Luboš Kozel. Podle bývalého obránce Liberci pomohla ke třem bodům lepší psychika týmu, kvalitní výkon brankáře Knoblocha a výkon útočníka Júsufa.

„Dneska své svěřence pochválím, protože ten cíl byl splněn, vyhráli jsme, dali jsme dva góly. Ten první si myslím byl moc hezký. Samozřejmě nějaké chyby jsou ve hře pořád, to si zhodnotíme, ale v podstatě převládá spokojenost,“ uvedl v pozápasovém rozhovoru pro O2 TV Sport s viditelnou spokojeností trenér Liberce Luboš Kozel.

Ten sám je přesvědčen, že Liberec k domácímu vítězství nad Sigmou Olomouc v utkání 12. kola Fortuna ligy dospěl skrze větší důvěru hráčů v sebe sama. „Myslím si, že hráči věří sami tomu, že můžeme hrát dobře, že jsme schopni kombinovat a můžeme být nebezpeční,“ je přesvědčen bývalý trenér ostravského Baníku. „Dnes jsem udělal na ofenzivních postech dvě změny a oba hráči dali gól, takže za to jsem rád,“ dodal posléze po utkání se Sigmou.

„Samozřejmě víme, že i Sigma měla šance. Vlastně v první půli dvě, i když jedna byla taková spíš smolná, jak se tam soupeř dostal," věděl po utkání Kozel, že Liberci ke třem bodům s Olomoucí pomohla i trocha fotbalového štěstí. A také, jak sám liberecký trenér uvedl, kvalitní brankář. „Když chcete vyhrát a chcete být úspěšní proti silným týmům, tak musíte mít dobrého gólmana, a to se dneska potvrdilo,“ radoval se trenér, kterého rovněž potěšil výkon Abdalláha Júsufa Hilála, který právě proti Olomouci nastoupil poprvé v sezóně v základní sestavě a rozhodně se neztatil.

„Myslím, že Júsuf i Miňo Stoch jsou rozdíloví hráči. Jsem rád, že Júsufovi to dneska vyšlo, hrál poprvé v základní sestavě. Víme, co už odtrénoval a kolik by toho měl být schopný. Odehrál pětašedesát minut v tempu a jsem za to rád. A samozřejmě i za jeho výkon,“ zakončil padesátiletý trenér své hodnocení pro televizi.

Ještě nenastal můj čas, Ronaldo se vysmál řečím o reprezentačním důchodu

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.