Proč si Lewandowski zaslouží vyhrát Zlatý míč? Nagelsmann, Khan nebo de Bruyne mají jasno

Proč si Lewandowski zaslouží vyhrát Zlatý míč? Nagelsmann, Khan nebo  de Bruyne mají jasno

Udělování zlatého míče je po roční koronavirové pauze zpět a fotbalová veřejnost pomalu ale jistě diskutuje nad tím, kdo by měl výhercem prestižního ocenění být. Server Bundesliga.com se zamyslel nad tím, proč by měl vyhrát cenu právě zástupce nejvyšší německé soutěže, útočník Bayernu Mnichov polský útočník Robert Lewandowski.

„Útočníkovi Bayernu Mnichov bylo kvůli loňské pauze udělení nepochybně odepřeno, ale o 12 měsíců později si ocenění stále plně zaslouží,“ uvádí server zabývající se německou ligou a cituje Lewandowskiho trenéra Nagelsmanna proč je právě jeho útočný klenot tím nejvhodnějším. "Během posledních tří let byl tak neuvěřitelně konzistentní jako nikdo jiný," řekl má jasno Nagelsmann.

Podobný názor má i legendární brankář Bayernu a německé reprezentace, současný generální ředitel německého velkoklubu Oliver Kahn. „Již léta určuje měřítko pro útočníky po celém světě,“ uvedl bývalý brankář. Podle něj je to spravedlivé hodnocení vzhledem k tomu, že kanonýr z Varšavy nastřílel nejvíce klubových gólů ve všech soutěžích ze všech hráčů v jedné z pěti nejlepších evropských lig v každém z posledních tří kalendářních roků.

Vyhrál, co mohl

Ale nejen v Mnichově se tvrdí, že je Lewandowski nejlepší. Bývalá hvězda Wolfsburgu, Werderu Brémy a současná hvězda Manchesteru City Kevin De Bruyne – a jeho letošní soupeř o cenu – řekl, že by si vybral právě polského snajpra. "Kdybych si měl vybrat sám sebe, podívám se na dvouleté období, protože loni se cena neudlovala," cituje Bundesliga.com Belgičana. "Vybral bych si Lewandowskiho za to, co dokázal v posledních dvou letech - dával góly a také toho s Bayernem hodně vyhrál. Byl by mou volbou,“ uvedl de Bruyne.

Zde Bundesliga.com uvádí, co Lewy od roku 2020 všechno slavil - vyhrál Bundesligu, Pohár DFB, Ligu mistrů, Superpohár DFL a Superpohár UEFA. V únoru by pak následovalo mistrovství světa klubů FIFA. Polský útočník se také stal prvním člověkem, který vyhrál kontinentální treble a zároveň byl nejlepším střelcem v každé soutěži, s 34 góly z 31 zápasů Bundesligy, šesti góly z pěti utkání v poháru a 15 přesných zásahů zaznamenal 10 deseti zápasech Ligy mistrů.

A pokud má být udělena cena za poslední rok, není toho o mnoho méně. Lewandowski vyhrál Zlatou kopačku pro nejlepšího evropského střelce za sezónu 2020/21, vstřelit 41 gólů v pouhých 29 zápasech a v Bundeslize a překonal i devětačtyřicetiletý rekord Gerda Müllera.

Zdroj: Bundesliga.com

 Látal, Ujfaluši, Rozehnal... Jaké další opory obrany dala Sigma Olomouc reprezentaci?