Rada si po debaklu v Plzni nebral servítky. Jakým slovem zhodnotil výkon Jablonce?

Rada si po debaklu v Plzni nebral servítky. Jakým slovem zhodnotil výkon Jablonce?

Pět gólů v síti Hanuše, ani jedna střela na Staňkovu bránu. Po pětigólovém přidělu, který si na sever Čech odvezou Jablonečtí z Plzně, mnoho důvodů k radosti Petr Rada na hostující lavičce neměl.

“Dostali jsme bůra a je to naše ostuda,” nebral si v pozápasovém komentáři servítky trenér s přezdívkou Plukovník a tentokrát namířil kritiku do vlastních řad. “Necháme se odstrčit jak děti, hráči tam nesmyslně odkrývali prostor. Prakticky jsme jen nakopávali, měli jsme jen náznaky. Odzadu jsme hru zpomalovali, komplikovaně jsme se dostávali směrem dopředu,” zhodnotil zápas s tím, že jeho tým Plzni doslova umetl cestu k vítězství individuálními minelami. “Do zápasu jsme vstoupili poměrně slušně, do čtrnácté minuty jsme domácí nepustili k naší šestnáctce, ale pak to začalo. Soupeři jsme nabídli ty góly sami, dvě situace rozhodly,” dodává Rada.   

S tím, že potom už nebylo proti Plzni moc o co hrát. Snad jen o odvrácení debaklu, což se Severočechům taky nepovedlo. “ O poločase jsem hráče upozorňoval, že nesmíme do zápasu nastoupit jako v Olomouci, kde jsme vyfasovali čtyřku. Zase to bylo celkem slušné, ale zase přišly znovu dvě obrovské chyby,” hodnotil trenér hostí. Ten nyní bude řešit rebus, jak vyladit tým, aby dokázal ve stejné kvalitě odehrát zápasy ve čtvrtečních evropských pohárech i v nedělní lize. Na únavu se vymlouvat odmítá, vždy je to podle něj v hlavách hráčů.   

“Dva dny na zregenerování stačí, ale vždy je to o hlavě. Musíte makat, nemusí se vše povést, ale musí být větší koncentrace. Dnešní výsledek nechápu, hráči mají asi jinak nastavené hlavy,” míní Rada. “Ve čtvrtek jsme odehráli velmi kvalitní utkání, ale teď to bylo úplně o něčem jiném. Nechtěl jsem do té sestavy zasahovat, věřil jsem hráčům stejné sestavy. Neumíme nějak přepínat a předvádět výkony z poháru i v lize,” konstatoval jablonecký kouč. Po šestém ligovém zápase v řadě, kdy Jablonec nevyhrál (poslední tříbodový zápas Jablonečtí datují do 12. září kdy doma porazili nejtěsnějším rozdílem Karvinou) týmu s ambicemi na evropské poháry poněkud ujíždí vlak. Jablonec v tuto chvíli trůní na 12. příčce, čtrnáct bodů od pohárových míst, naopak pouze čtyři od baráže.