Lidé z okolí se mě ptají, jestli čekám pozvánku do jedenadvacítky. Nechci tohle řešit, hlásí Čvančara

Lidé z okolí se mě ptají, jestli čekám pozvánku do jedenadvacítky. Nechci tohle řešit, hlásí Čvančara

Jablonec neprožívá úplně nejlepší období. Bez výhry už je šest zápasů v řadě a zatím naposledy utržil výprask v plzeňské Doosan aréně, odkud odjížděl s pětkou. Popel si sypal na hlavu také nejlepší střelec zelenobílé družiny Tomáš Čvančara.

"Výkon nestál za nic, když to řeknu slušně. Zápas se nám vůbec nepovedl, doufám, že v příštím utkání zase zabereme a debakl odčiníme. Lepí se na nás v poslední době lepí smůla, dáváme si branky vlastně sami. Neřekl bych, že si v defenzívě počínáme nezodpovědně, nebo že nejsme koncentrovaní. Spíš máme nepříznivé období," pronesl v rozhovoru pro Gól svěřenec Petra Rady, kolem něhož má podle zákulisních informací kroužit Slavia.

Nynější lídr Fortuna:ligy sice triumfoval 5:0, podle Čvančary ovšem nebyl lepší, než dánský Randers FC, který na jablonecké Střelnici zachraňoval remízový výsledek z penalty v poslední minutě zápasu. "Podle mě Plzeň není rozhodně lepší tým než Randers. Nechci nikoho urazit, ale dánské mužstvo bylo silnějším soupeřem. Jen těmi individualitami. O to víc nás mrzí, že jsme přišli o vítězství v poslední minutě z penalty. I tak můžeme hodnotit dosavadní působení ve skupině pozitivně. Máme po třech kolech čtyři body, držíme druhou postupovou pozici. Věřím, že si ji pohlídáme," ukázal optimismus kolega Doležala či Nešpora, jehož vyjádření nabídl portál gol.cz.

Právě teď je ofenzivní jedničkou Jablonce. Minimálně produktivně. "Měl jsem v Jablonci období, kdy jsem moc nenastupoval. Nemohl jsem ukázat, co ve mně je. Jarní hostování v Opavě se také příliš nepovedlo. Pan Rada mi teď dává příležitost. Věřím, že mu důvěru vracím. Lidé z okolí se mě ptají, jestli čekám pozvánku do jedenadvacítky. Nechci tohle řešit. Věřím, že trenér udělá nadcházející nominaci podle svého nejlepšího soudu. Myslím, že nyní čerpám ze zkušeností z několikaměsíčního působení v Empoli. Trénoval jsem s áčkem, s týmem, který hrál Serii A. Potkával jsem kluky, kteří nastupovali proti největším hvězdám italské ligy Ronaldovi a dalším. Když jsem se jim byl schopen vyrovnat na tréninku, nemám se v pohárech čeho bát. Vstřelil jsem, včetně pohárových předkol, celkem tři góly, což je fajn. Stejně produktivní jsem také v lize. Podzim tedy musím z osobního hlediska hodnotit příznivě," uzavřel na stránkách Gólu bývalý forvard Sparty, Slavie, Meteoru i Vyšehradu.

Škoda je prostě nebezpečný v jakékoli situaci, má pořád velmi dobrou formu, varuje Horváth

Zdroj: gol.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.