Rada o psychologa nestojí: Jen přes mou mrtvolu. Já ho zažil jednou a kdybych ho teď potkal, vytlačím ho do škarpy

Rada o psychologa nestojí: Jen přes mou mrtvolu. Já ho zažil jednou a kdybych ho teď potkal, vytlačím ho do škarpy

Posledních šest soutěžních zápasů Jablonce? Tři remízy a tři porážky, což Petra Radu, jenž za výsledky a výkony severočeské družiny ze Střelnice zodpovídá, pochopitelně netěší.

Náročný stratég to přičítá slabší koncentrovaností a u některých svěřenců možná i únavě. Pobytu v evropských pohárech ovšem v žádném případě nelituje. "Nejsme Sparta ani Slavia, nemáme tak široký kádr. Kdybychom měli tolik zraněných, jako mají ve Slavii, tak to můžeme zabalit. Ale kluci to chtěli hrát, klub taky, protože v Evropě jsou peníze a bez těch to nejde. I hráči vědí, že jestli se chtějí dostat někam ven, musejí se ukázat v pohárech. Nemůžeme říkat, že je toho na nás moc, chtěli jsme to hrát, tak to hrajeme a musíme si s tím poradit," burcoval kabinu třiašedesátiletý odborník.

Bývalý kouč Sparty, Slavie i české reprezentace už je u jabloneckého kormidla od ledna 2018 a minulou sezonu byl bronzový. Současná dvanáctá ligová příčka tak není žádná hitparáda. Co tlak ohledně možného odvolání? "Nic necítím, s prezidentem klubu Peltou jsme to rozebírali. On fotbalu rozumí, tak i v téhle situaci, v níž jsme, mám klid pro práci. Ale víte, jak je to, zítra se můžete probudit a bum! Ale tak to je, život to přináší. Ale i když se budou stahovat mračna – a ve fotbale to tak je – tak já budu do poslední chvíle na hráče tvrdý aby hráli a připravili se na to, že hrají dvě soutěže. Ale jsem tu pátý rok a nic jiného, než že se z toho musíme dostat sami, nás nečeká. Chce to trpělivost a udržet nervy i  atmosféru v kabině. Nic jiného neexistuje. Když ráno vidím, že někdo přijde do kabiny s hlavou dole, tak mu řeknu: takhle sem nechoď. Je to tvoje zaměstnání a musíš se snažit, aby to bylo lepší. Nemám rád poraženeckou náladu. Je dobré, když o porážce přemýšlejí, ale tak do úterý, od středy na nich chci vidět nabuzení na fotbal a celkově chuť do života. Musíte mít sebevědomí a chuť do fotbalu," přidal na serveru ČT Sport nadřízený Doležala, Nešpora, Pilaře a spol.

V posledních letech jsou ve sportu trendem psychologvé či mentální kouči. Rada však o nic takového nestojí a věří ve své vlastní síly. "Jen přes mojí mrtvolu. Já ho zažil jednou a kdybych ho teď potkal, tak ho vytlačím do škarpy. Protože jsem potom měl tak rozbitej mančaft, že to už nikdy neudělám. Jsem trenér a zodpovídám za to... a je možné, že přijde někdo jiný a psychologa si vezme, ale na tyhle motivační a mentální přístupy nedám. Já měl trenéry i venku, a nikdy jsem to jako hráč nezažil. Podle mě jsme trenéři a musíme se na to připravit. Psychologie do fotbalu nepatří. Buď jste silnej a hrajete a překousnete to, na to žádné seance neplatí," zakončil na ceskatelevize.cz stratég, jehož svěřenci se zkusí poslední říjnový den probudit proti Pardubicím.

Běží Sparta do Evropy, nebo po Česku? Duel s Lyonem nebyl Csaplárovou pastí, kopíroval zápas Velvar se Slavií

Zdroj: ceskatelevize.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.