Vízek pálí ostrými: Trpišovský to motá jak vánočku, ale často je z toho patvar. Od vyčpělého Plavšiče nic nečekám

Vízek pálí ostrými: Trpišovský to motá jak vánočku, ale často je z toho patvar. Od vyčpělého Plavšiče nic nečekám

Ladislav Vízek se ve svém posledním komentáři pro Deník Sport lehce otřel jak o hlavního kouče Slavie Jindřicha Trpišovského, tak o letní posilu ze Sparty Srdjana Plavšiče, jenž zatím v Edenu zůstává za očekáváním a v této sezoně Fortuna:ligy zatím odehrál v sešívaném trikotu jen 186 minut čistého času.

"Ve svém okolí mám víc slávistů než sparťanů. Kamarádi jsou rozmrzelí. Nevědí, co se tam děje. Jindra to bude muset spravit. Hádám, že lidi – vyjma slávistů – jsou rádi, že sešívky stůňou. Liga je dramatická. Pro fanoušky je to strašně fajn," napsal ještě před vítěznou dohrávkou se Sigmou olympijský vítěz z roku 1980, jehož slova nabídl portál isport.blesk.cz.

Dle svých slov v poslední době přemýšlí o Slavii často. "Oproti ostatním hvězdným celkům pozoruju rozdíl v pojetí koučování. Sparta ustálená, Vrba našel základní sestavu. Kdežto Jindra Trpišovský to furt točí a točí. Motá to jako vánočku, jenže povětšinou z toho vyleze patvar tvrdého skupenství. Nervozita je v klubu cítit, to je bez diskuse. Slovácko hraje ve stabilizované sestavě, Plzeň víceméně taky, navíc nyní ukázala opravdovou sílu. Vyhrála nad Jabloncem 5:0, střílela krásné branky. Těží z toho, že nehraje poháry. Je to možná hloupé tvrzení, ale přesně tak to je. Upínají se k lize, mají nespornou výhodu. Týdenní příprava na jeden zápas v týdnu je skvělá věc. Sparta honí Evropu, Jablonec to samé, Slavia to taky nechce odevzdat. Jen Viktorka si naplánuje režim spojený s jedním vrcholem," připomněl ještě před plzeňskou pohárovou prohrou v Boleslavi známý internacionál, který má na iSport.cz sloupky pravidelně již řadu let.

"Trochu se divím tomu, jak je Jindra netrpělivý. Krmelec hraje poločas, ale hned jde dolů. Další kluci to samý. Nedivím se tomu snad jen u Plavšiče. Od něj nic nečekám, mně se nelíbil už ve Spartě. Tam měl ještě sem tam dobrej mač, ve Slavii ale úplně vyčpěl. Jindra by měl klukům typu Krmenčíka dodávat sebevědomí, ukázat jim, že za nimi stojí. Kdyby se to v kariéře stalo mně, nervozitou bych nespal. Pořád bych měl v hlavě, že jednou zahraju blbě a hned jdu dolů. Mezi hráči musí být napnelismus. Takové zacházení potkalo všechny: Stancia, Tecla, Kuchtu," všiml si na Sportem citovaný šestašedesátiletý odborník, který mimochodem od léta působí jako trenér celku Karlovy Vary - Dvory.

Co se děje se Slavií?! Na Eden spadla krize a tihle hráči se trápí ze všech nejvíce!

Zdroj: isport.bleskc.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.