Baroš o 1.A třídě: Když sudí seká chyby, bublá to ve mně, ale držím se. Je to amatér, proč bych na něj řval?

Baroš o 1.A třídě: Když sudí seká chyby, bublá to ve mně, ale držím se. Je to amatér, proč bych na něj řval?

Ještě než se čerstvý čtyřicátník Milan Baroš ve své době přesunul do Baníku Ostrava, v jehož trikotu operoval v letech 1993 - 2001, prošel Rožnovem pod Radhoštěm a Viganticemi, jejichž dres navlékal od šesti až do desíti let.

V roce 2021, čili přesně po třech dekádách, se do rodných Vigantic vrátil. Stalo se tak po loňském ukončení profesionální kariéry a nejlepší střelec Eura 2004 tak aktuálně kope zlínskou 1.A třídu, s tím, že už neobráží prestižní prvoligová kolbiště, ale valašské obce jako Kelč, Bylnice, Podlesí, Valašské Příkazy, Hrachovec, Juřinka, Francova Lhota nebo Vlachovice.

A vítěz Ligy mistrů z roku 2005, jehož mezinárodní konto zdobí 41 reprezentačních tref, je platný i se čtyřmi křížky na krku. Před pár dny pomohl například skolit Horní Lideč dvěma přesnými zásahy.

Pozornost tedy přitahuje pořád a to se o něm ani nemusí každý druhý den psát v tisku. "Hráli jsme doma, ale když jedeme ven, soupeři se týden dopředu ptají, jestli přijedu. Zrovna v Lidči nás naposledy krásně pohostili: guláš, pivo, slivovička, přišlo skoro tisíc lidí. To pak po zápase mívám i půlhodinovou autogramiádu," ozřejmil na stránkách idnes.cz někdejší forvard Liverpoolu, Lyonu či Galatasaraye Istanbul.

Zatímco ještě dva roky zpět tu a tam nedokázal v zápalu boje zkrotit temperament a pocit nespravedlnosti dával pořádně najevo, v "pralese" se dle svých slov vyklidnil. "To víte, že to ve mně bublá, když třeba rozhodčí seká chyby. Ale držím se. Je to amatér, píská to pro zábavu, proč bych na něj řval? Adrenalin, na který jsem fungoval dřív, už nepotřebuju," přiznal v interview pro idnes.cz Baroš.

Po dvanácti odehraných kolech jsou Vigantice na průběžné páté pozici se sedmi výhrami, dvěma remízami a třemi prohrami. Skóre mají 23:16, což je mimochodem nejlepší defenzivní číslo v celé čtrnáctimístné tabulce.

Zdroj: idnes.cz