Na takového soupeře není třeba speciálně motivovat, říká před příjezdem Sparty Galásek

Na takového soupeře není třeba speciálně motivovat, říká před příjezdem Sparty Galásek

Když na sebe Baník se Spartou narazily naposledy, stalo se tak v květnu letošního roku na pražské Letné a domácí zvítězili 3:1. Ostravský soubor má tedy svému velkému rivalovi co oplácet.

Pátý tým Fortuna:ligy bude v neděli od 15:00 téměř kompletní. Bude mu chybět pouze Granečný, Kukučka a Lischka, jenž nemůže nastoupit kvůli předešlé dohodě klubů.

Úřadující vicemistr soutěže, který v dosavadním průběhu nasbíral o 7 bodů více než Baník, se naopak bude muset obejít Höjera, Juliše, Součka a Krejšího staršího.

Favoritem bude pražská návštěva a to nejen kvůli postavení v tabulce a historické bilanci, ale i kvůli nedávnému MOL Cupu. Zatímco Baník se musel po domácím selhání s Hradcem Králové ze soutěže poroučet, Sparta si odvezla výhru z Teplic a to přitom šetřila největší opory.

"Po Hradci jsme si udělali analýzu na videu, prošli jsme si to s hráči a víme, kde jsme udělali chyby. Z vlastní zkušenosti vím, že by nás takový nepodařený zápas měl spíše namotivovat, nikoliv srazit," uvedl na webu fcb.cz asistent hlavního trenéra Tomáš Galásek, jenž posílil realizační tým Baníku letos v létě po Euru.

"Věřím, že proti Spartě to bude úplně jiný výkon. Na takového soupeře není třeba speciálně motivovat. Bude plno, budeme mít v zádech diváky, jsem přesvědčen, že to taky na nás bude mít pozitivní vliv. Chtěli bychom být více produktivnější. Může rozhodovat jedna šance, jedna standardka, jak obranná, tak útočná, musíme být proto hodně zodpovědní a koncentrovat se na to, abychom neinkasovali ze standardek a byli sami nebezpeční," doplnil na fcb.cz exreprezentant z Bazalů.

Horváth: Tak jako se Spartě nedaří vyhrát dlouhodobě u nás, nám se nedaří na Slavii. Žádná série ale netrvá věčně

Zdroj: fcb.cz