Je Bořek Dočkal ještě hráčem základu Sparty? Nedělní zápas na Baníku napoví

Je Bořek Dočkal ještě hráčem základu Sparty? Nedělní zápas na Baníku napoví

Vyhrocený výjezd Sparty k utkání na ostravském Baníku letos vedle tradiční rivality obsahuje i jeden skrytý příběh. Potvrdí se posunutí hvězdy a kapitána letenských Bořka Dočkala na lavičku?  

Šestadvacet minut v derby se Slavií, celý zápas proti Pardubicím, 28 minut proti Lyonu, trojnásobek v zápase s Boleslaví, 90 minut a gól v poháru proti Teplicím. To jsou statistiky letenského špílmachra Bořka Dočkala v posledních pěti zápasech. A experti si začínají všímat trendu. Bořek Dočkal se ve Spartě dostává na hranu a Pavel Vrba jej v “běhavějších” zápasech přestává využívat. A před časem téměř nemyslitelna absence lídra sparťanské kabiny v zahajovací sestavě se do jisté míry očekává i v neděli na Baníku. 

Je to logický vývoj. Všichni víme, že Pavel Vrba má cit pro vytipování vhodných hráčů pro daný typ utkání. Platilo to už v Plzni s Pavlem Horváthem, který nebyl v top kondici, ale jeho myšlenka dokázala zápas rozhodnout. Do této role se postupně dostává i Bořek. Není to nic proti němu, je to výborný hráč, ale jde o strategii pro jednotlivé zápasy, kterých je celkově hodně,“ citoval Deník Sport fotbalového trenéra Jaroslava Hynka. Pro Dočkalovu absenci mezi jedenáctkou vyvolených mluví jednak předpokládané vyšší tempo utkání, tak především výše zmíněných 90 minut, které Bořek Dočkal odehrál ve středu v Teplicích. Tam totiž Pavel Vrba většinu svých klíčových hráčů šetřil a šanci se ohrát dostali náhradníci.

Vrba určitě cítí, že mladí hráči začínají chytat drajv. Tým se slaďuje podle trenérových not. Každý v něm má své místo a myslím, že Bořek to své už přijal,“ dodává Hynek s tím, že Dočkal může v zápasech, jako Spartu čeká v neděli plnit pomyslnou roli žolíka, kdy jeho fotbalová invence může být v posledních patnácti dvaceti minutách utkání rozhodujícím jazýčkem na vahách. Uvidí v neděli diváci Bořka Dočkala na Bazalech v základu? Uvidíme.

zdroj: iSport.cz