Pulkrab o své roli v týmu: Pomoci mohu jako proti Boleslavi. Jít na hrot a udělat nějaký rozruch

Pulkrab o své roli v týmu: Pomoci mohu jako proti Boleslavi. Jít na hrot a udělat nějaký rozruch

Čtyřiadvacetiletý útočník se po svém návratu z hostování snaží prosadit v kádru pražské Sparty. Konkurence je však vysoká, proto do zápasů naskakuje spíše ze střídačky. Podobně tomu bylo v posledním ligovém utkání proti Mladé Boleslavi, ale svou přítomností na hrací ploše se nakonec podílel na hubené výhře 1:0.

Svou roli v týmu si uvědomuje a chce mu pomoci bez ohledu na to, kolik minut odehraje. V nové ligové sezoně naskočil do sedmi utkání a odehrál celkem 193 minut. „I tak mohu týmu moci, když se zápas nevyvíjí optimálně, třeba jako proti Boleslavi. Jít na hrot a udělat nějaký rozruch. Navázat na sebe hráče, z čehož pak vznikl ten gól Hložana,“ vracel se Pulkrab k poslednímu ligovému utkání.

Nyní však Sparta míří na horkou půdu Baníku, který doma nedává body zadarmo. V posledním utkání před ostravskými fanoušky sice svěřenci kouče Smetany selhali se Slováckem, i tak je obecně známo, že uspět na této adrese je složité.

„Moc dobře víme, že každý zápas je jen krůčkem k vytouženému cíli, takže určitě nepropadáme nějaké euforii. Jdeme zápas od zápasu. V Ostravě to bude jako vždycky, čekáme bouřlivou atmosféru a hodně soubojů. Baník je na nás vždycky nahecovaný, navíc se hraje u nich. V bojovnosti se jim určitě musíme vyrovnat, ale myslím, že tu tam máme bez ohledu na soupeře. Musíme do toho navíc přidat tu fotbalovost a důvody, proč se nám daří,“ dodal Pulkrab.

Zdroj: sparta.cz