Věřím ve své nohy. Odjakživa jsem hrál spíš ofenzivní posty, hlásí překvapení z Boleslavi

Věřím ve své nohy. Odjakživa jsem hrál spíš ofenzivní posty, hlásí překvapení z Boleslavi

Tento letní nákup se Mladé Boleslavi náramně vydařil. Jednadvacetiletý talent David Jurásek přišel z Brna v barvách středočeského klubu se hlásí o ocenění objev podzimu ve Fortuna lize. V týdnu se trefou podílel na vyřazení Plzně z MOL Cupu a při chuti by mohl být i o víkendu proti Hradci Králové.

Jeho letní příchod do Boleslavi nebyl ostře sledovanou záležitostí, neboť na stejnou adresu dorazili také Škoda, Suchý, Karafiát nebo Fila. Talentovaný mladík však svými výkony dal jasný signál, že je s ním třeba v kabině počítat. Všiml si toho také kouč Karel Jarolím, který v něm nalezl stabilní součástku základní sestavy.

„Věděli jsme, že Plzeň je těžký soupeř, v lize se jim daří. Ale my jsme chtěli postoupit, nebo jim to aspoň nedat zadarmo, a naštěstí se to povedlo,“ rozplýval se nadšením Jurásek, který si i v české nejvyšší soutěži přišpul v barvách Boleslavi jednu trefu a dvě asistence.

Jarolím by jej mohl využívat i v obraně, leč má v sobě zakódované ofenzivní choutky. „Věřím ve své nohy. Odjakživa jsem hrál spíš ofenzivní posty, dopředu mě to baví samozřejmě víc než do obrany. Snažím se útok podporovat co nejvíc a přináší to góly. Přesun do Boleslavi byl ze začátku složitý, ale dost mi s tím pomohli trenéři i kluci. Poradili mi, jak co dělat a zlepšit. Věřím, že mi to snad jde, ale musíte se zeptat spíš trenéra,“ odmítal Jurásek hodnotit své dosavadní výkony.

Zdroj: isport.blesk.cz