De Ligt je nabízen do Londýna. Kapitán Juve ale apeluje na hráče, jeho agenta i vedení Staré dámy

De Ligt je nabízen do Londýna. Kapitán Juve ale apeluje na hráče, jeho agenta i vedení Staré dámy

Dvaadvacetiletý nizozemský obránce Matthijs de Ligt by mohl po konci této sezony opustit Serii A a zamířit do Londýna. Na vině nejsou výsledky, kterými se v barvách Staré dámy prezentuje, ale výše jeho mzdy, která se vedení klubu při současné krizi příliš nezamlouvají. Hráč byl údajně nabídnut londýnské Chelsea, která se nikterak netají zájmem o jeho služby.

Podle serveru Goal.com si De Ligt v Turíně přijde každý týden na 280 tisíc liber, což se vedení Juventusu příliš nezamlouvá. Zatímco hráč je údajně na této adrese spokojený, diskuze ohledně snižování platu se minula účinkem, což přiživuje spekulace o jeho přesunu na Stamford Bridge.

Blues by se rádi v tomto případě dohodli na bázi výměny a opačným směrem vyslali Rudigera s Christensenem. Kapitán Jvuentusu Giorgio Chiellini však apeluje na zdravý rozum všech stran a nepřeje si, aby jeho kolega z defenzivy měnil klubové barvy.

„Když ho vidím hrát, občas mi připomíná Thora, který přes sebe jen tak někoho nepustí. Může být našim nástupcem a novým dirigentem obrany. Prodávat jej by mohla být fatální chyba, kterou si Juventus nemůže dovolit. Kdyby to byl Ital, bylo by snazší ho zde udržet, ale je mu teprve dvaadvacet let a každým dnem se může zlepšovat. Doufám, že Mino Raiola zase nepůjde jen po penězích a projeví také cit. Pro všechny strany by mohlo být přínosem, kdyby v Turíně ještě pár let zůstal,“ nechal se slyšet Chiellini.

Zdroj: goal.com.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.