Messi prozradil, kde chce žít po konci kariéry a jakému klubu hodlá pomoci. Maluje si post technického ředitele

Messi prozradil, kde chce žít po konci kariéry a jakému klubu hodlá pomoci. Maluje si post technického ředitele

Šestinásobný držitel Zlatého míče pro nejlepšího hráče planety Lionel Messi přišel mimo jiné do pařížského Parku princů také proto, aby se mohl opět radovat z triumfu v Lize mistrů. A to i přesto, že nejprestižnější soutěž Starého kontinentu již opanoval čtyřikrát v letech 2006, 2009, 2011 a 2015.

"Byl to jeden z důvodů mého příchodu do PSG. Má skvělý kádr," nechal se slyšet čtyřiatřicetiletý Argentinec, jenž své zemi letos pomohl k ovládnutí Coppa América.

Ve francouzské metropoli by mu měl v jeho cílech pomoci i francouzský reprezentant Kylian Mbappé, jemuž běží pod Eiffelovkou poslední rok kontraktu. "S Kylianem to ze začátku bylo zvláštní, protože jsme nevěděli, jestli zůstane. Zabýval se svými věcmi. Naštěstí ale zůstal a poznáváme se víc a víc jak na hřišti, tak mimo něj. Vycházíme spolu úžasně. V kabině panuje zdravá atmosféra," ozřejmil svěřenec Mauricia Pochettina, který se potkal v jednom týmu i s Donnarummou nebo Ramosem.

I kdyby měl oblékat dres PSG ještě několik let, jednoho dne přijde doba, kdy se vrátí na katalánský Camp Nou, na němž se v minulosti radoval hned z deseti titulů LaLigy...

"Vždy jsem tvrdil, že bych se rád vrátil a Barceloně pomohl jakýmkoli způsobem. Chci být užitečný a pomoci klubu, aby se mu dařilo. Rád bych se stal technickým ředitelem, ale nevím, jestli to bude v Barceloně. Chtěl bych klubu pomoci, protože ho miluju. Byl bych rád, kdyby pokračoval v růstu a pořád byl jedním z nejlepších na světě," pronesl na adresu mužstva, které se aktuálně ekonomicky i sportovně trápí a ve vlastní soutěže mu náleží až deváté místo.

Jakmile jednou ukončí profesionální hráčskou kariéru, nebude žít v rodném Rosariu, nýbrž právě při pobřeží Středozemního moře na východě Španělska. "Je téměř jisté, že tam znovu budeme žít. Přesně to chce moje žena a chci to i já. Nevím, kdy v PSG skončím, ale přestěhujeme se zpátky do Barcelony," uzavřel na ceskatelevize.cz olympijský vítěz z Pekingu, jenž mimochodem v Ligue 1 stále čeká na svou premiérovou trefu.

Slavia s Haifou a Pardubicemi, Sparta v Lyonu a s Teplicemi, Manchester United - City, West Ham - Liverpool!

Zdroj: ceskatelevize.cz