Pardubice vyhlíží nový stánek, 180 milionovou dotaci, restaurace a poměrně slušnou kapacitu

Pardubice vyhlíží nový stánek, 180 milionovou dotaci, restaurace a poměrně slušnou kapacitu

V Pardubicích se dlouhé týdny boural starý fotbalový stadion a nyní by se už mělo začít stavět. To ostatně pro Radiožurnál potvrdil i sportovní ředitel FK Pardubice Vít Zavřel.

„Probíhaly demoliční práce a nyní by měla být upravená stavební projektová dokumentace. V listopadu se už mají začít stavět nové věci, už tam bude něco vyrůstat, začnou se dělat betonové piloty na tři tribuny, umělé osvětlení a další,“ uvedl sportovní ředitel Zavřel pro web irozhlas.cz.

Město by mohlo dostat dotaci od Národní sportovní agentury ve výši 180 milionů korun, což by pomohlo k výraznému zlepšení i navýšení kapacity. „Když by to dopadlo, což bych hrozně rád, tak se to zlevní městu. Ale nesehraje to roli hned v tom, že nám něco přibude, že místo kapacity 5000 budeme mít 8000. Do dalšího uvažování to pro zastupitelé města ale určitě zahraje velkou roli,“ přidal Zavřel.

V zázemí by mohly být i restaurace. „Z projektové dokumentace jsme zjistili, že tam je vlastně otevřený prostor. Řešili jsme to i s městem, chtěli bychom tam mít dvě restaurace, abychom udělali dobré kvalitní zázemí pro každého diváka z hlavní tribuny,“ sdělil pro Radiožurnál sportovní ředitel FK Pardubice.

Zdroj: irozhlas.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.