Na papíře nemáme špatná jména, ale momentálně postrádáme kvalitu na všech postech, přiznává Mareček

Na papíře nemáme špatná jména, ale momentálně postrádáme kvalitu na všech postech, přiznává Mareček

Skláři ze Stínadel se evidentně nepoučili. Sestupové starosti už měli v uplynulém soutěžním ročníku 2020/2021 a podle všeho je budou mít i v právě probíhající sezoně...

Jejich nový hlavní trenér Jiří Jarošík začal na severu Čech přímo hrůzostrašně a na kontě má z pěti zápasů hned pět proher. Nový impuls tedy v žádném případě nezafungoval a to ještě Grigar, Mareš, Mazuch a spol. jedou za pár dní na Spartu, kde se tak nějak bude očekávat prohra s pořadovým číslem 6 a pokud by se tak nestalo, bylo by to obří překvapení.

Je pravdou, že v posledním kole s Libercem odešel teplický soubor poražen až díky gólu ve třetí minutě nastavení, takže je v tom i trochu smůly. Průměr dvou inkasovaných branek na utkání je však moc.

"Každý se musí podívat do zrcadla a začít sám u sebe. Vlak nám ujíždí. Jestli se nenastartujeme, tak to bude problém. Když nedáme gól, tak nemůžeme pomýšlet na nějaký bodový zisk. Musíme zkusit hrát aspoň na nulu," přednesl po dalším zpackaném zápase jednatřicetiletý univerzál Lukáš Mareček.

Žlutomodrým se navíc před pár dny rozpadla obrana. "Je to nepříjemné. Nějaké varianty na střídačce jsme měli, ale nikdo nepočítal s tím, že vypadnou tři hráči ze čtyř. Sami se z toho musíme teď vyhrabat. Já pořád věřím, že se z toho dá nějak dostat. Těžko se budeme stavět na nohy. Věřím, že zvládneme jeden zápas výsledkově a tím se odrazíme. Měli jsme i dobré zápasy, ale bez bodů. V kabině si to musíme vyříkat a zabrat," burcoval kabinu bývalý hráč Anderlechtu, Heerenveenu či Lokerenu, jehož slova nabídl web fkteplice.cz.

Na Letné asi čeká exsparťana stoperská úloha. "Když mě trenér postaví, tak se budu snažit tam hrát, kde mě bude potřeba. V momentální situace je jedno, kde budu hrát, hlavně abych pomohl týmu," doplnil rodák z Ivančic, jenž se vyjádřil i k tématu, že teplický kádr údajně na nejvyšší soutěž nemá a že je podle některých příznivců spíše druholigový. "Myslím, že na papíře nemáme špatná jména. Na papíře se to ale nehraje. Nechci jít do debaty s fanoušky, že na to nemáme. Podle mě hráče na to, aby se liga zachránila, máme. Momentálně se nám nedaří jako týmu. Když se nedaří jednomu, tak to za něj musí vzít druhý. Momentálně postrádáme kvalitu na všech postech. Třeba ve středu pole nemáme teď moc nápady. A když něco vymyslíme, tak góly nedáme. Určitě se ale budeme dál rvát. Teď hrajeme na Spartě, to bude hodně těžký zápas. Pak doma Pardubice. Musíme odevzdat na hřišti maximum a uvidíme, na co to bude stačit," zakončil ostřílený fotbalista patnáctého celku tabulky, který získal během třinácti kol jen pět bodů a na kontě má nejvíc proher (10) z celého peletonu.

Slavia i Viktoria mají příštích pět let na téma sudí a křivda držet bobříka mlčení, hlásí nekompromisně Csaplár

Zdroj: fkteplice.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.