Neapolský Osimhen vypadá, jako by měl motor. Mladý Nigerijec je prý lepší rozhodující hráč než Lukaku...

Neapolský Osimhen vypadá, jako by měl motor. Mladý Nigerijec je prý lepší rozhodující hráč než Lukaku...

Když nějakých čtrnáct měsíců zpět vysázela Neapol za rodáka z nigerijského Lagosu Victora Jamese Osimhena 70 milionů eur, mnozí si ťukali na čelo, že byl bývalý forvard Wolfsburgu, Charleroi a Lille přeplacen.

Potenciál však odkryl nyní dvaadvacetiletý rychlík již ve své premiérové sezoně Serie A, jíž finišoval s deseti přesnými zásahy.

A v ročníku 2021/2022 by se mohl opět posouvat. Je jasně nejlepším střelcem SSC, když ve dvanácti soutěžních utkáních rozvlnil síť již devětkrát - pětkrát v italské lize a čtyřikrát v Evropské lize, na což mu přitom stačilo jen 167 odehraných minut.

I díky němu se nyní šest zápasů v řadě neporažená Neapol dělí s AC Milán o vedení v tabulce. Když před pár dny dorazila pod Vesuv Boloňa, Osimhen sice neskóroval, nicméně dvě branky z penalt vstřelil Insigne právě po faulech na mladého reprezentanta Zelených orlů.

"Co to v Neapoli jedí? Vždyť ten kluk vypadá, jako kdyby měl motor! Na hřišti je jako ignorant, v dobrém slova smyslu. Běhá, střílí, dokáže zápas otevřít i změnit jeho vývoj. Je lepším rozhodujícím hráčem než Romelu Lukaku," citoval web aktualne.cz slova Siniši Mihajloviče, který tím současnou hvězdu Chelsea a bývalého kanonýra Interu určitě nepotěšil.

Spokojen s jeho výkonností je i sám hlavní kouč Neapole Luciano Spalletti. "Victor je opravdu silný, ještě mu sice chybí kvalitnější hra ve zhuštěném prostoru, v otevřeném prostoru je ale těžké ho zastavit," přidal na aktualne.cz někdejší kouč Interu, Říma, Zenitu nebo Sampdorie.

Výbušný mladík, jenž má na jihu Apeninského poloostrova smlouvu až do léta 2025, si svého nadřízeného váží. "Spalletti mi hodně pomáhá. A hlavně mi věří. Po tréninku se za mnou zastaví a pracujeme dál. Je pro mě čest mít trenéra jako je on," uzavřel na aktualne.cz spoluhráč Lobotky, Mertense a spol., jehož sleduje na Instagramu 600 tisíc lidí.

Ve čtvrtek bude Neapol potřebovat produktivitu krajana Obafemiho Martinse či Jay-Jaye Okochy ve Varšavě proti Legii.

Zdroj: aktualne.cz

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.