Alaba se rozpovídal o prvních dojmech v Realu. Koho tipuje na vítěze v Lize mistrů?

Alaba se rozpovídal o prvních dojmech v Realu. Koho tipuje na vítěze v Lize mistrů?

Dlouhé roky byl oporou Bayernu Mnichov, a tak se mnozí fanoušci bavorského obra domnívali, že rakouská defenzivní hvězda David Alaba už jiné klubové barvy ve své kariéře neokusí. Opak byl ale pravdou a zkušený universál zamířil do španělské metropole, aby se stal novým Galácticos. Letní přesun může hodnotit pozitivně, neboť do sestavy zapadl výborně a v nedávném El Clásiku byl výraznou tváří svého týmu.

Po jedenácti letech v Allianz Aréně zvednul kotvy a zatoužil vyzkoušet něco nového. Namísto prodloužení smlouvy se rozhodl pro Real Madrid. V rozhovoru pro německý sportovní web Kicker se devětadvacetiletý obránce dostal nejen k porovnání zázemí, ale i ambicích klubu v této sezoně.

„Bayern Mnichov je jedním z největších klubů na světě, ale stejně tak i Real Madrid. Oba týmy představují absolutní úspěch v kariéře každého hráče. Když bych měl ale porovnávat, tak v Realu je všechno trochu větší, při vší úctě k Bayernu,“ nechal se slyšet Alaba, který svým způsobem opisuje cestu Toniho Kroose z roku 2014.

„Toni mi hodně pomohl nejen v klubu, ale i v soukromém životě. Jeho žena pomohla mé přítelkyni a jsou v častém kontaktu,“ chválil Krosse při pomoci se nejen v kádru Los Blancos rozkoukat. Dotaz padl také na možného vítěze aktuálního ročníku Ligy mistrů, ale rakouský legionář má tipů hned několik. „Bayern má rozhodně šance, ale silný je i Liverpool, stejně jako Chelsea a PSG. Vyhrát může ale kdokoli, v Lize mistrů je ještě cesta dlouhá,“ dodal Alaba.

Zdroj: kicker.de