Kane kvituje návrat Conteho do Londýna. Koho označil italský stratég za první vytouženou posilu?

Kane kvituje návrat Conteho do Londýna. Koho označil italský stratég za první vytouženou posilu?

Nuno Espírito Santo vydržel na lavičce Kohoutů pouze 124 dní a na jeho místo přichází velezkušený italský stratég Antonio Conte. Do Londýna se tak vrací po lehké pauze, ačkoliv dříve vedl konkurenční Chelsea. Spurs mu nabídli kontrakt na 18 měsíců a roční plat třináct milionů liber. Tottenham by se pod jeho taktovkou mohl odrazit k lepším výsledkům a změnu větří i v hráčské kabině.

Deváté místo ambicióznímu celku z Ostrovů v tabulce Premier League příliš nevoní a víkendová ztráta s Manchesterem United nakonec vedla ke změně, kterou kvitují hráči i fanoušci. „Pro nás by příchod Conteho měl být dobrý. Je to kouč, který umí získat hráče pro svoje záměry, respektuje jejich názor, bere je jako partner.  Určitě máme na víc než deváté místo, ale v mužstvu nevládla dobrá atmosféra, byla značně napjatá,“ nechal se slyšet Harry Kane.

Italský stratég přichází s vizitkou úspěšného vůdce, který dokázal vrátit v rodné zemi Inter Milán zpět na vrchol. Serii A s přehledem v minulé sezoně ovládl, ale s vedením se neshodl na dalším vývoji klubu. Je zřejmé, že již v zimě by mohl chtít učinit pár změn v Londýně, aby začal budovat tým k obrazu svému.

Krátce po jmenování Conteho do funkce trenéra Tottenhamu se na Ostrovech začaly množit spekulace o možných tvářích, které by již během zimního okna mohl povolat do svých řad. Nejčastěji skloňované jméno je Franck Kessié, kterému v AC Milán zbývá méně než rok ze smlouvy. Hlavním lákadlem by pro středopolaře z Pobřeží slonoviny měl být plat ve výši 165 tisíc liber týdně.

Zdroj: tribalfootball.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.