Rada: V ligových soutěžích VAR je, ale v pohárech není. Nevím už, kam se ten svět řítí. Kam to táhneme?

Rada: V ligových soutěžích VAR je, ale v pohárech není. Nevím už, kam se ten svět řítí. Kam to táhneme?
OBSAHUJE OHLASY

Byť byl zápas na půdě dánského Randers docela divoký (2:2), Jablonci se podařilo na severu Starého kontinentu bodovat, díky čemuž si udržel druhé místo ve své skupině Evropské konferenční ligy a i nadále je ve hře o postup do jarních bojů.

Jak vše viděl Petr Rada? Tím spíš, že jeho družina musela dotahovat dvougólovou ztrátu. "Vstoupili jsme do to ho dobře, hráli jsme vysoko a drželi soupeře od naší brány. Domácí tam měli sice šance, ale my také Doležalem. Snažili jsme se domácí napadat, ale poločasová remíza asi odpovídala. Koncentrovali jsme se i na vstup do druhého poločasu, ale běží 46. minuta a my zase dostaneme úplně zbytečnou branku. Krve by se člověk ve mně nedořezal. Chybí tam razance a jde o nedůraz. Pak jsme měli šanci Holíkem, a zase to netrefil, to nás limituje. My nedáme na 1:1 a inkasujeme po vlastním gólu. Prohrávat o dva góly, to bylo složité. Bál jsem se, abychom to neotevřeli, tam jsem měl trochu strach. Hráči už neměli co ztratit, šli do rizika. Zmátořili jsme se, našli jsme v sobě sílu, vybičovali jsme se. Začali jsme hrát a bylo nás plné hřiště. Domácí střídali a asi si mysleli, že to mají pod kontrolou. Snížili jsme Čvančarou, měli jsme tam další šance. Přišla šance, kdy si to Kratochvíl píchnul a vyrovnal. Ani za 2:2 jsme se snažili jen bránit," liboval si na klubovém webu třiašedesátiletý odborník.

Co ho naštvalo nejvíc? "Takovouhle ruku v evropském zápase nepísknout? VAR je v ligových soutěžích, ale není v pohárech, nevím už, kam se ten svět řítí. Kam to táhneme? V Alkmaaru máme kopat penaltu, tady taky, já nejsem zastáncem VAR a nikdy nebudu. Ale tohle musí rozhodčí přeci vidět! Protože jsme v Evropě zřídka, tak si někdo asi myslí, že z nás můžou dělat otloukánky? Ne! Hráčům musím poděkovat za posledních třicet minut druhé půle, to byl z naší strany asi nejlepší výkon. Když nám to nelepí, a dokážeme to srovnat z 0:2, za to hráčům děkuju,“ přidal na fkjablonec.cz bývalý kouč obou slavných pražských "S".

Jablonec hrál jen na jednoho útočníka a střet hřiště vyztužil veterán Hübschman. "U Tomáše jsem měl strach, dlouho nehrál. Ale myslím si, že jsem se rozhodl správně, že jsem ho tam dal. Ve čtyřiceti letech už jeho pohyb nebude takový, ale to jeho čtení hry a zkušenosti, to se nezapomíná. On umí dát v těžké situaci dobrý balon. Už jsem ho chtěl střídat, ale Tom se do toho znova dostal. Jsem rád, že jsem ho nechal na hřišti. V sestavě jsem se nakonec rozhodl pro Martina Doležala. Dlouho jsem to zvažoval. Rozhodl jsem se pro zhuštěný střed, zvažoval jsem dlouho jestli hrát na dva útočníky. Tomáš Čvančara splnil to, co jsme od něj chtěli, chodil do unavené obrany. Drží nás a pro nás jenom dobře,“ pochválil Rada čtvrtečního žolíka, který je jasně nejlepším kanonýrem Jablonce.

Situace ve skupině D je po čtyřech kolech ohledně možného postupu nastavená tak, že Alkmaar jasně vede, Jablonec je s pěti body druhý a Randers se čtyřmi za čtyři remízové výsledky třetí. "Jsem rád, že žijeme a držíme druhé místo ve skupině. Hráče budu teď motivovat, aby to nepustili. Jsou tam renomované týmy. My hrajeme za český fotbal a za koeficient,“ zakončil před odletem na českou půdu Rada, jehož slova nabídl web fkjablonec.cz.

Jeho celek čeká v neděli cesta do Zlína, kde bude chtít jediné - utnout osmizápasovou šňůru bez výhry.

Nejlepším fotbalistou 120 let Bican, událostí zlato z ME 1976, momentem Panenkova penalta

Zdroj: fkjablonec.cz