Španělský špílmachr Olomouce na odchodu. Sigma se připravuje na život bez Gonzáleze

Španělský špílmachr Olomouce na odchodu. Sigma se připravuje na život bez Gonzáleze

Bez dvou stabilních středopolařů se dnes navečer představí Sigma Olomouc na hřišti vedoucí Plzně. Jak Breite, tak González chybí kvůli čtyřem žlutým kartám. U španělského kreativního záložníka tak možná odpadla jedna z posledních možností vidět jej na českých trávnících. Španěl nechce prodloužit smlouvu a Sigma se smiřuje s tím, že o svého nejlepšího střelce minulého ročníku přijde.Po nedávném odchodu Davida Housky do Jablonce hrozí záloze Olomouce další pouštění žilou. Nový kontrakt nemíní podepsat Pablo Gonzalez a vedení Hanáků se připravuje na to, že bude muset nahradit jedenáct gólů, které španělský záložník za Sigmu v 64 zápasech nastřílel. “S Pablem jednáme od května a licitujeme. Ví, že máme eminentní zájem, aby působil u nás, ale cítím z něho, že ho to táhne jinam, chtěl by změnit zemi. Tím jsou dané i jeho požadavky. Teď je nastavil tak, že to nevede ke zdárnému konci,“ citoval server iDnes sportovního manažera týmu Ladislava Mináře.

Podle Mináře si Gonzalez na eventuální novou smlouvu nastavil takové požadavky, že je vedení Sigmy nechce a v podstatě ani nemůže splnit. “Nemůže být placený jako dva hráči dohromady. Máme platové mantinely. Postavil to tak, aby to nedopadlo a nedokázali jsme se dohodnout. Už jsme jako klub udělali několik kompromisů, ale on nechce udělat žádný,” specifikoval Minář, který je podle vlastních slov smířený s tím, že Španěl může odejít už v zimní přestávce. Podle Václava Jílka nicméně mezi hráčem a trenéry není žádný problém, a pokud hráč udrží nastolenou úroveň tréninkové morálky, nemusí se bát odstavení.

Pro Olomouc nicméně v delším horizontu vzniká potřeba dál přetvářet svou záložní řadu. Z té jak bylo řečeno před touto sezonou zmizel Houska, nyní podle všeho poslední týdny nebo měsíce počítá Gonzalez, lasa movitějších zájemců sviští kolem talentovaného Kryštofa Daňka. A ani na lavičce náhradníků se to adekvátními náhradníky do záložní řady zrovna nehemží. Bude Olomouc lovit nové adepty už během této zimní přestávky?

zdroj: iDnes