Odehráli jsme to jako umělci, klaněl se Guardiola před svými svěřenci po vítězném derby

Odehráli jsme to jako umělci, klaněl se Guardiola před svými svěřenci po vítězném derby

Před utkáním byli City poměrně jasným favoritem, očekávalo se ale, že vzhledem k povaze zápasu budou United kousat. Nakonec to bylo představení o jednom týmu, přičemž United si užili křížovou palbu na hřišti a jejich kouč Ole Gunnar Solskjaer ji nejspíš pocítí i v následujících hodinách a dnech.


Bylo to úžasné představení, jsem nadšen,” rozplýval se Guardiola nad výkonem svých svěřenců a chválil hráče, jak se vyrovnali s presinkem Rudých ďáblů.  Trenér United Ole Gunnar Solskjaer byl k Maguiremu, Ronaldovi a spol. mnohem kritičtější: “Nebyli jsme dostatečně agresivní nedokázali jsme se jim vyrovnat v rychlosti. Nebyli jsme dostatečně dobří,” vypočítával Solskjaer nedostatky, s tím, že jeho tým ani ve druhé části nebyl schopen vytvořit si nějaké zásadní šance a zkorigovat stav. 

Solskjaer a United začali nejhůře jak mohli, když Eric Bailly po sedmi minutách zavěsil křížný pas Joao Cancela do své vlastní sítě. Následně United zůstali  zápase díky perfektním zákrokům a byla to jen zásluha brankáře Davida de Gey, který pochytal řadu šancí City, že United měli na konci poločasu ještě o co hrát. Nakonec nicméně v předposlední minutě prvního poločasu druhý gól inkasoval po sérii chyb Harryho Maguirea a Luka Shawa a u vzdálenější tyče nestihl při doklepnutí Bernarda Silvy utěsnit prostor u tyče. Ve druhém poločase pak City hráli spíš na jistotu a United nebyli schopni se dostat do souvislejšího tlaku. Solskjaer nyní doufá v léčivé účinky mezinárodní přestávky. “Doufám, že po ní budeme zase vypadat, tak jak bychom chtěli aby to vypadalo,” řekl reportérovi BBC.

Naproti tomu experti v televizním studiu stanice SkySports si brali v hodnocení výkonu a perspektivy United mnohem menší servírky. “Bylo to naprosté šílenství,” komentoval průchodnost obrany United, která mimochodem doma neudržela čisté konto čtrnáctkrát v řadě, někdejší krajní bek Alexe Fergusona Phil Neville. “United nikdy neklesli tak hluboko jako nyní,” doplnil Neville. Další muž z této éry, Roy Keane, byl ještě adresnější: “Podívejte se na Shawa a de Geu. Já to prostě s těmito hráči vzdávám. Jak můžou takhle bránit? Vždyť jsou to profesionálové, proboha,” rozohnil se při analýze druhého gólu ěkdejší záložník, který v minulosti čistil prostor právě před obránci United. “Byla to katastrofa,” uzavírá Keane. “Bolelo to ještě víc než debakl s Liverpoolem.”

zdroj: BBC