Kauza Hašek vs. Sparta spěje do finále. V pondělí budou vypovídat i záložníkův otec, Jílek, Rosický či Baranek

Kauza Hašek vs. Sparta spěje do finále. V pondělí budou vypovídat i záložníkův otec, Jílek, Rosický či Baranek

Druhé listopadové pondělí odstartuje závěrečná etapa dlouhodobého sporu mezi Martinem Haškem mladším a Spartou Praha.

Mezinárodní sportovní arbitráž v Lausanne si však obě strany, které proti sobě válčí již od ledna 2020, čili necelé dva roky, nepředvolala do Švýcarska. Vše proběhne jakožto online videokonference.

Exsparťan kvůli tomu přiletí z tureckého Erzurumu, který operuje ve druhé nejvyšší turecké soutěži a společně se svou zástupkyní Markétou Vochoska Haindlovou bude mít slovo jako první...

"Přípravu jsme s Martinem udělali, ale ve finále stačí, když budeme říkat pravdu. Ten příběh si všichni pamatujeme, žijeme tím dva roky. Jenom zavzpomíná a odvypráví ho tak, jak proběhl," citoval web isport.blesk.cz slova šéfky České asociace fotbalových hráčů.

Přítomen bude i ředitel Legislativně právního oddělení FAČR Martin Procházka, s tím, že zatímco letenské "S" bude zastupovat jak právník Bronislav Šerák, tak zahraniční právní kancelář, jež už má s Mezinárodní arbitráží zkušenosti.

Co se týče svědků, úřadující vicemistr "povolal do zbraně" kondičního kouče Tomáše Malého, vedoucího mužstva Miroslava Baranka a sportovního ředitele Tomáše Rosického.

Protistrana, jež v minulosti prošla také Bohemians 1905 či Vlašimí a před odchodem to Turecka hrála pár měsíců druhou bundesligu, se bude spoléhat na výpověď bývalého trenéra Sparty a současného stratéga Sigmy Václava Jílka a také na svého otce Martina Haška staršího, jenž vedl slavný klub před mnoha lety.

K samotnému rozhodnutí však může dojít až za několik měsíců, protože deadline byl stanoven na 29. dubna 2022.

Favoritem by měla být Sparta. Sbor rozhodců FAČR už dvakrát rozhodl v její prospěch a šestadvacetiletý středopolař se kvůli pokutě 800 tisíc eur (22 milionů korun) vždy odvolal.

Zdroj: isport.blesk.cz