Nejsem žádný mladík, abych byl vyjančený z toho, že jednou hraju stopera a pak krajního beka, říká Novák

Nejsem žádný mladík, abych byl vyjančený z toho, že jednou hraju stopera a pak krajního beka, říká Novák
OBSAHUJE VIDEO

Jednatřicetiletý obránce ve službách Fenerbahce Istanbul Filip Novák si kvůli zranění nezahrál na letním mistrovství Evropy. Nyní má však motivaci se s reprezentací podívat na světový šampionát konaný příští rok v Kataru.

„Mrzelo mě to, když jsem nebyl na Euru, ale zdraví je důležité. Celou minulou sezonu jsem se potýkal s problémem s kolenem, hodně mě to limitovalo, necítil jsem se moc dobře. Pro mě byla důležitá dvouměsíční pauza v létě, která mi dost pomohla,“ sdělil v rozhovoru s novináři Novák, jehož slova nabídl web repre.fotbal.cz.

Doufal, že se po zranění znovu do reprezentace podívá. „Věřím vždy. Samozřejmě musím taky mít herní vytížení v klubu, abych mohl zpátky reprezentovat. Teď vytížení mám a měl jsem, takže jsem pomýšlel na to se vrátit zpátky. Rád reprezentuji a rád tu vidím kluky z týmu po dlouhé době,“ pokračoval jednatřicetiletý obránce.

Pro účast na mistrovství světa udělá maximum. „Jako hráč se chcete dostat na každý turnaj, ať je to mistrovství Evropy nebo světa. Bohužel Euro kvůli zranění nevyšlo, teď budu dělat maximum pro to, abychom se na mistrovství světa dostali. Stejně jako ostatní kluci,“ přidal bývalý hráč Zlína či Jablonce.

V poslední době hraje za Fenerbahce ve tříčlenné obraně levého stopera. „Hrajeme na tři stopery nebo na pět obránců. Já hraju levého stopera, ale občas mě trenér dává i na levého beka. Takže tahle pendluji sestavou. Nejsem žádný mladík, abych z toho byl vyjančený. Občas přepínáme systémy a hrajeme i na čtyři obránce. Nevidím v tom problém,“ konstatoval na webu repre.fotbal.cz rodák z Přerova.

Video: YouTube

Zdroj: repre.fotbal.cz